Hoornsche keeper de bal van achter de lijn tegen den paal sloeg, wees hij naar het midden. Toen was onze ploeg niet meer te houden; als roode duivels zaten onze spelers op den bal, hetgeen zijn belooning vond in een vierde goal, keurig door Piet Wolters-spé- cialité de la maison in het net gekopt. De uitbarsting van gejuich, die op dit doel punt volgde, bewees hoe men in spanning zat. Nic. Tienstra zorgde met een keihard schot voor Nr. 5, waarmede iedereen zich kiplekker voelde. Toch gaf Hollandia den strijd niet gewonnen, waarmede onze gasten een voorbeeld gaven aan hun gastheeren, die zich dit seizoen al te snel lieten ontmoedigen. Hun gezwoeg bezorgde hun een derde doel punt, waarna het einde kwam met 53. De vreugde bereikte haar toppunt, toen bekend werd, dat Zeeburgia met 63 den Helder geslagen had, waarmede wij het maximum punten aantal van den Helder ge passeerd bleken. Onnoodig te zeggen, dat het feest was in ons kamp en dat heel veel diners en af spraken leelijk in de war geloopen zijn! WAT MEN ER VAN ZEGT. Na afloop .vroegen wij eenige bekende A. F. C.ers naar hun meening", zooals dit na groote wedstrijden te doen gebruikelijk is. Ziethier het resultaat van ons ijverig interviewen: Schaf: Het doet me zeer buitengewoon ge noegen, dat ons elftal tot deze bijzondere prestatie in staat is geweest. Moge het vol gend jaar, waarin wij ons zevende lustrum herdenken, van meet af aan zulke buiten gewone prestaties geleverd worden. Galli. Hoewel ik überhaupt niet van meening was, dat wij nu nog ernstig ge vaar liepen, doet het mij toch an und für sich genoegen, dat niet wij ausgerechnet zwakker waren dan een x-beliebige club in onze afdeeling. En nu, volgend jaar, feste druf! Dick Bessem (Thomasvaer): Zoo wensch ik, voor het volgend jaar. Een kampioenschap, kant en klaar. Nic. Selles (Pieternel): 't Goede, oude A. F. C. Telt waarlijk nog een woordje mee! Fons de Vilder: Waarom hebben die kerels nou niet aldoor hun best gedaan? Was ik in die zestien Zondagen geen zestien jaar ouder geworden. Ernst van Ooy: Maakte juist een bede vaartstocht naar Amstelveen, waar hij bij thuiswedstrijden pleegt uit te bibberen, tot de uitslag bekend is. Jo Wijnand: Goddank. De rest was, zelfs stenografisch, niet bij te houden. Piet Bos: Heb je mij ooit hooren zeggen, dat ik 'm kneep? DOELPUNTENSCHAARSCHTE NA DOELPUNTENOVERVLOED. De beroemde ijsperiode heeft de beenen van de 2e elftallers geen goed gedaan. Al thans toen het spel weer ging beginnen werd in Zaandam tegen Z.F.C. II een zeer ver diende nederlaag geleden en wel met 73. Een wedstrijd, die onder normale omstandig heden en met een redelijk elftal eigenlijk een spannenden strijd met een onzekeren uitslag moet leveren. Het begin was niet slecht. Ondanks het feit, dat we steeds in de minderheid waren, kregen we een 20 voorsprong, die echter alras veranderde in een gelijk speel, waar mede de rust inging. Na half-time kwam de debacle. Wel had den we afgesproken ons beste beentje voor te zetten, maar dat beste beertje was er niet meer. We moesten door gebrek aan uithou dingsvermogen toezien, dat Z.F.C. lustig scoorde en er in een minimum van tijd 7-2 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 4 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 4