A.F.C. definitief in veiligheid. niilie te bezoeken, motten missen. Laten de andere spelers in deze onvolledigheid een aansporing vinden om eens extra hun beste te doen. Ir. het bijzonder rust op de eerste elf- tallers de dure plicht om de geleden smaad uit te wisschen. En mochten wij het tegen het goede elftal van Alcmaria niet tot een over winning of gelijk spel kunnen brengen, onze nederlaag zij dan een met eere! Het Bestuur wenscht den lezers een prettig en gelukkig Paaschfeest en hoopt, dat mooie successen onzer elftallen daartoe in ruime mate mogen bijdragen. I. H. GALAVAZI. HOLLANDIA MET 5—3 GESLAGEN. NIC. TIENSTRA ALS GOALGETTER. Na weken van spanning, waarin beurtelings hoop en vrees in de harten van de vele A. F. C. getrouwen leefde, is het pleit in ons voordeel beslist. De 131 décacle tegen Alcmaria-Victrix bracht niet de gevreesde ontmoediging; integendeel, ons elftal zette de tanden op elkaar. Tegen H. R. C. uit werd een gelijk spel bevochten, doch de kroon werd j.l. Zondag op het werk gezet toen de uiterst belangrijke wedstrijd tegen Hollandia met 53 gewonnen werd. Ondanks de concurrentie van Ajax en het Stadion viel de belangstelling mee; onnoodig te zeggen, dat vooral op de ledentribune alles, wat A. F. C.er is, zich verzameld had, om met Indiaansch krijgsgehuil onze ploeg aan te moedigen. Door het ontbreken van Lungen kwam de volgende combinatie het veld op: Haaxman (d), Tacke en van der Velde (a), Neseker, Hütter en Haas (m), Wybenga, Dykhuis, Tienstra, Wolters en Bos (v). Het begin is al dadelijk voor A. F. C. Met ongekend enthousiasme werpt onze ploeg zich in den strijd, doch de buitengewoon groote meerderheid in het veld blijkt slechts in één doelpunt uitgedrukt te kunnen worden. En zooals het bij ons zoo vaak gaat, als verdere successen uitblijven, dan komt de inzinking. Hollandia kwam meer en meer opzetten, de verdediging werd onzeker en het was 1 1. Hierbij bleef het tot de rust, wat voor een niet gering gedeelte te danken was aan het uitstekende werk van Chris Hütter, die een tactische partij spil speelde en het spel open hield. Na de thee, met wind en zon tegen, vreesden we het ergste en het scheen, of onze vrees bewaarheid werd. A. F. C. had niets in te brengen en al spoedig stonden we met 2-1 achter. Je kon ongeveer een speld op de tribune hooren vallen en dozijnen nagels, zakdoeken en pakjes kauwgum ver wisselden het tijdelijke met het eeuwige. Dat Hollandia van deze periode, waarin onze lui er hopeloos uit waren, niet meer profiteerde, pleit niet voor de kracht van onze gasten en langzamerhand nam A. F. C. het initiatief weer over. De aanvallen werden talrijker en gevaarlijker, succes kon niet uitblijven en toen de Hollandia-keeper een keihard schot van Piet Bos terugstompte, knalde Nic. Tienstra het leer in de touwen. Een heftige strijd om de leiding volgde. Bij een nieuwen aanval van de onzen appe leerde heel A. F. C. voor goal; de keeper zou de bal achter de lijn hebben weggeslagen. Het heftige appeleeren van de menschen bij de vijandelijke goal doet vermoeden, dat de bal inderdaad even achter de lijn geweest is; het was echter voor scheidsrechter Boerée onmogelijk geweest, het feit te constateeren. Een paar minuten later stond de referee ge lukking dichterbij het doel en toen de 3 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 3