WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. Eindelijk is dan de beslissing gevallen en menige zucht van verlichting zal j.l. Zondag in de A.F.C.-kringen geslaakt zijn, toen het een feit was dat, èn door onze 53 overwin ning op Hollandia, èn door de nederlaag van Helder tegen Zeeburgia, ons puntenaantal niet meer door Helder bereikt kon worden. De gebeurtenissen in de afgeloopen maand zullen ons anders nog lang in herinnering blijven. De schandelijke 131 nederlaag te gen Alcmaria Victrix zal een donker blad in de A.F.C.-geschiedenis blijven uitmaken'en wèl mochten wij met groote zorg de toekomst tegemoet zien. Gelukkig hebben de volgende wedstrijden tegen H.R.C. (11) en Hollan dia weer veel goedgemaakt en ons in veilige haven gebracht. Het in een geheel gewijzigde opstelling spelende elftal toonde de ernst van de situatie in in te zien en 3 punten uit 2 wed strijden waren het verdiende resultaat. We zijn thans wel is waar tevreden, doch het moet mij van het hart niet voldaan. Wel niemand zal aan het begin van het thans bijna afgeloopen seizoen gedacht hebben, dat ons elftal een zoo bescheiden plaatsje zou innemen en dat wij een tijd van zulke ang stige spanning zouden beleven. In meer dan één opzicht is het voor ons een les geweest. Een les b.v. in dit opzicht, dat wij er meer dan ooit van overtuigd zijn geworden, dat al mag onze vereeniging en met recht zich het praedicaat „prettig en gezellig'' toe eigenen, wij toch nooit mogen vergeten, dat wij staan en vallen met de prestaties van ons eerste elftal. Het bleek, dat er toch iets bij ons haperde. Blijkbaar was de voorbereiding van onze spelers niet voldoende en het is wel dui delijk geworden, dat men er tegenwoordig zonder grondige en geregelde oefening niet meer komt. Met deze les voor oogen heeft het Bestuur dan ook reeds in principe besloten, dit jaar tijdig met de oefening onzer spelers te be ginnen. Ontegenzeggelijk beschikken wij over een ruim spelersmateriaal en het zal onze taak wezen, gedurende de zomermaan den op daarvoor te bepalen avonden en nader vast te stellen wijze, dit materiaal zóó te bewerken, dat wij eind Augustus over vol doende goed geoefende en met den waren geest bezielde spelers beschikken, waarmede wij het nieuwe seizoen met vertrouwen kun nen tegemoet zien. W^ij vertrouwen, dat wij op deze wijze voor een herhaling der gelukkig thans achter ons liggende angstperiode niet meer behoeven te vreezen en wij in plaats van een strijd om de laatste plaats, weer eens aan een poging om de eereplaats, met alle aankleven van dien, mogen gaan denken. Misschien zal het daarbij noodig wezen, onze traditioneele ge moedelijkheid gedeeltelijk over boord te wer pen, doch wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. Binnenkort hopen Bestuur en Elftalcom missie met een nader uitgewerkt plan van de desbetreffende werkzaamheden te komen. Ons 2de elftal wist zich door een bijzonder verdienstelijke 10 overwinning op E.D.O. II ook definitief uit de gevaarlijke zone te werken. Alleen ons 3de elftal blijft het smartekind. Ook dit elftal kreeg een 131 nederlaag te slikken, doch de overwinning op V.V.A. en de 21 nederlaag tegen Ajax 3 waren op zichzelf goede resultaten en doen ons hopen, dat men ook hier op het laatste oogenblik nog aan het dreigend gevaar zal weten te ontsnappen. Aan captain Back zal het werkelijk niet liggen, wanneer men niet mocht slagen. Hem en zijn mannetjes zij van deze plaats een goed succes toegewenscht! Tengevolge van den door de vorstperiode veroorzaakten achterstand in de competities, was het Bestuur van den N.VB. gedwongen, noodmaatregelen te treffen om een tijdig be ëindigen van het voetbalseizoen mogelijk te maken. Tengevolge daarvan staan wij voor het merkwaardige feit, dat wij Maandag a.s. om half één de wedstrijd A.F.C. 2R.C.H. 2 en om half drie A.F.C.Alcmaria Victrix vastgesteld zien. Waarschijnlijk zullen wij enkele spelers, die nu eenmaal de feestdagen moeten benutten om hun buiten wonende fa- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 2 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 2