J. L. H. SMITS Café „Moderne" Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Leidscheplein 19-21, Amsterdam maar, zoo ging het ook het zesde. Alleen met dit verschil, dat er in het zesde één leeuw was, die vocht, en wel hij die in het doel stond. Indien de achterspelers daar een voor beeld aan hadden genomen, gewis het was anders geloopen. Om over tweeën blies de scheidsrechters de aanvoerders samen, waarna bleek, dat Ac tief beter kon raden en verkoos om eerst het modderpoeltje te verdedigen, hetgeen ons noodlottig zou worden. Immers de andere zijde was veel beter. Daarbij kwam, dat Dor- las de zon, die reeds laag stond, in zijn ge zicht kreeg en hem het uitzicht belemmerde. Dit is dan ook het gevolg van het eerste doelpunt geweest. Ik geloof, dat hij die bal verkeerd beoordeelde of er door verrast was, want Bé is niet de jongen, om zulke ballen niet te stoppen. En met dit eerste doelpunt kwam zoowaar weer die inzinking van het niet vechten. Hier en daar zag je het al komen. Blomberg, die zooals hij vertelde, een dikke dij had, raakte al heel gauw van streek en bezorgde Dorlas angstige momenten. Rog gen, die zijn partner was, was al even on vast als Blomberg,, dus is commentaar over bodig, hoe Dorlas het had te verantwoorden. Hem treft geen schuld, want het had even goed bij ons ook 131 kunnen zijn, als de eenige kans uit den heelen wedstrijd niet door naastschieten van Schol jammer ver loren ging. Kalmte voor het vijandelijke doel, Schol. Zien waar je wilt schieten, besluit snel en zeker. Toch zal het binnèntrio het wel doen, alleen moeten ze elkaar nog beter lee- ren kennen en begrijpen. Al heeft ook dezen dag het zesde haar nieuwen aanvoerder in den steek gelaten, toch zullen we zien met dien „leeuwenmoed de rest der wedstrijden te winnen. Het kan, dus het moet. En laten wij nu allen plechtig zweren bij den „Heiligen Ballius dat we zul- C* J. DE BOER len vechten als leeuwen of roode duivels. Dan heeft Blindeman, die nu op de spil- plaats stond, daar uitstekend voldaan en als ik mij niet vergis heeft hij daar zijn juiste plaats gevonden en moet hij hem zien te be houden. Dorlas, die zijn afscheidswedstrijd speelde (hij gaat verhuizen naar het 5e) kan op een goeden wedstrijd terug zien. Ik geloof dat de dames supporters daar schuld aan zijn, want zoowaar, lezer, het zesde mocht zich verheu gen in de aanwezigheid van een aantal sup porters, die ik hun mond niet open heb hoo ien doen; jammer, ook het zesde heeft moed noodig. De wedstrijd zelf werd forsch gespeeld. Zeiss werd een kwartier na aanvang dcor 2 man genomen en wandelde met een ge kraakt been verder me, le handicap. 3 minu ten voor rust werd een zekere X, ik mag zijn naam niet noemen, zoodanig met de punt van een voetbalschoen geraakt, dat we eerst het ergste vreesden. Gelukkig stond hij na rust weer achter den doelpaal en hopen wij maar, dat hij zijn plaats volgende week weer in neemt. Dit is de tweede, en de derde kreeg Blindeman; deze werd tegen zijn knie getrapt en huppelde ernstig verder. Het zware veld, modder was de hoofdscho tel, werkte dusdanig mee, dat de vermoeid heid zich eerder deed gelden dan dienstig was. Schenkel speelde een goede partij. De beide vleugelspelers dienen meer op hun post te zijn en op te letten, want ze waren steeds, op enkele momenten na, even te laat, al wer den de ballen nog zoo goed aangegeven. Speel hoog als je voorzet, dat wordt van een vleugelspeler verlangd. Dan zou ik graag willen, dat Schol niet zoo liep te schreeuwen, je maakt je zelf maar ze nuwachtig, Schol, en het geeft niets, daar is je aanvoerder voor. Warmoesstraat 42, Amsterdam A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 12 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 12