VAN TUIJL Café-Restaurant Concert 3 Wilh. billards LE1DSCHEPLEIN 2 - TELEF. 41276 Restaurant a la carte, den geheelen dag hem ook geen doelpunt meer zien maken. Noch het vliegerde schot voor de rust, noch andere kanjers mochten in een doelpunt worden omgezet. Schol en Nijhuis zien wij over en naast schieten. Dan plaatst Jongkind naar Wevering, deze naar midden terug, de midvoor drijft kalm op, trekt 2 man op zich toe. De kans van den dag. Zuiver komt nu de bal bij den vrijstaanden Schol. Een com mando klinkt. Schol schiet juist kalm en zeker en dan is het 53. Maar nog is de overwinning niet zeker. De spanning zou er van het begin tot het einde in blijven, en ziedaar, weer haalt Sparticus den achterstand door een misverstand van de achterhoede in, 54. Maar nu is het uit, dan komt de laatste krachtsinspanning der A.F.C. en het heele elftal van Sparticus staat te verdedigen om erger te voorkomen. Zoo komt het einde. Stahl werkte dat het een lust was en ik hoop, dat we hem mogen hou den en weer bij ons in het zesde zullen zien komen, evenals Wevering, die ik niet graag voor een anderen speler zou willen ruilen. Of het kan? We zullen zien. Het is een aanwinst in ieder geval. Eén zou ik vergeten, en dat is Blindeman; hoe keurig hij ook speelt, hoe af zijn spel soms ook is, één ding moet hij niet vergeten, dat er nog 10 spelers in het veld staan, die ook meedoen. Hij houdt den bal te lang vast, alleen, en dat wordt hem soms wel eens nood- lottigf. Houdt het spel open, Blindeman, en zet de vleugels aan het werk, als moest je ook voor 2 werken dezen wedstrijd. Enfin, wij hebben gewonnen en zijn op den goeden weg zoo; vasthouden jongens en vechten als leeu wen tot het einde. Het kan, dus het moet, laat dit ons devies zijn. MAX. Amstelveenscheweg hoek Stadionplein A.F.C. VI—ACTIEF II 0 -5. ,,En vochten we niet als leeuwen." Vooral dat ,,niet" dient onderstreept, 131, 05, enz., enz., nog eens 131. Wanneer zullen we eens wel vechten als leeuwen? Wanneer zal eens bij ons allen, van het eerste tot het zesde dat doordringen „vechten als leeuwen" cp het voetbalveld en niet alleen op bil jart enz. Of moet A.F.C. uit de tweede klasse ver dwijnen, moet dit met alle geweld, zonder dat er voor gevochten wordt met den moed der wanhoop? Willen wij ons allen laten afma ken, kalm, zonder te vechten om de eer van de club te redden? Neen, mannen van het roode hemd. Rood, teeken van vlam en vuur, ontsteek dan ook vuur en vlam en laat je niet blusschen alvo rens het eindsignaal van den wedstrijd klinkt, zakt dan in elkaar, dan mag je zeggen, wij hebben gevochten als leeuwen. Z^ooals het eerste is thuisgekomen uit Alk- Uw STOFFEN koopt gij in Speciaalhuis in ZIJDEN, WOLLEN en KATOEN STOFFEN Tot 8 uur geopend A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 11 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 11