LE1DSCHEPLEIN 2 - TELEF. 41276 is het best mogelijk, dat, indien de Heer De Haan getracht had oorzaken te vinden, hij tot andere conclusies, als ik, gekomen zou zijn, wat, waar ik een betrekkelijk outsider ben, heel verklaarbaar zou wezen. En boven dien spreekt hier de vereenigingsman en ginds de Bondsbestuurder! De Heer De Haan noemde de clubbladen zulk een prachtig middel om den spelers het goede voor te houden. Gaarne voldoe ik aan zijn verzoek om de spelers er nog eens op te wijzen: tracht nooit door unfaire practijken uw tekort aan capaciteiten te compenseeren; respecteert steeds uw tegenstander en waar deert zijn goede werk. Vergeet nooit, dat ook de scheidsrechter voor zijn genoegen in het veld is en u daardoor in de gelegenheid stelt uw spel onder bevoegde leiding te be oefenen. Mocht uw tegenstander andere op vattingen blijken te huldigen, antwoordt dan niet met gelijke munt en vergeet niet, dat gij anders de reputatie èn van uzelf, èn van uw club, èn van ons mooie spel benadeelt. Dénkt onder zulke omstandigheden maar wat ik Jan Asscherman als eenige represaille, toen hij zeer unfair „genomen" werd, eens hoor de zéggen: „Stumper!", en laat de bestraf fing aan den scheidsrechter over. Speel voor het spel, zooals het behoort ge speeld te worden. Hebt liefde voor uw spel en voor uw club, en dan zullen wij ons plaatsje in de voetbalwereld, welke ons ten slotte toch zoo lief is, nog wel weten te be houden. I. H. GALAVAZI. „WINTER". Zoo heeft ons geslacht dan toch ook eindelijk een winter meegemaakt, zooals die tot nog toe slechts voor onze voorouders ge reserveerd was. Voortaan behoeven we niet meer gedwongen te zijn vaders, moeders, ooms en tantes te hooren zeuren over 1890, want het Meteorologisch Instituut heeft nu bewezen, dat het kouder is dan in genoemd jaar. Het was, vooral de eerste weken van dezen langen winter, in ons Noord-Holland, èn sportief, èn uit een oogpunt van natuur schoon, mooi Wie zal ooit vergeten de onvergetelijke dagen op den Poel, waar (neen, geen „kleurige jumpers", Heer Van Emmenes) half A.F.G. zich amuseerde. Waar ons eerste elftal onweerstaanbaar zooals ons eerste dat gewend is naar het einddoel trok; waar Schaf met stevigen slag zijn baantje reed; waar het vrouwelijke ge deelte van A.F.C. furore maakte en waar Wijnand nog meer moeite had met de scheu ren in het ijs dan anders met de scheuren in de kas. Onvergetelijk de tochten naar Marken, met als culminatie het ijszeilen. Een sensatie als geen andere! Om met een snelheid van 50, 60 K.M. over de hardbevroren zee te schieten, tot Marken, onwezenlijk in den nevel, op komt doemen. Onvergetelijk de door zoo weinigen ge maakte wandeling van Muiden langs de zeekust naar Amsterdam, met rechts de imposante aanblik van de toegevroren Zuiderzee en links de torens van Amster dam, die hun fijne silhouet tegen de ijle winterlucht teekenden. Waarom ons klimaat de zaak na 11 Februari zoo is gaan overdrijven, is niemand recht duidelijk. Het scheen, of we alle achterstallige leveringen ijs van de voor gaande jaren thans in één zending kregen. En daarmede was de echte ijspret wel tame lijk bedorven. Want het sportieve genoegen kan niet opwegen tegen de groote ellende en werkeloosheid, die Holland thans teisteren. Hoe klein voel je je worden Eenige weken blijft het kwik in de buurt van het nulpunt van Fahrenheit han gen en zie, onze heele twintigste eeuwsche techniek, cultuur en wetenschap kunnen we gevoegelijk naar den lommerd brengen. Ons heele bestaan hangt thans af van een arm zalige kit kolen meer of minder. Dit te be seffen, is misschien voor ons zoo buitenge- Uw STOFFEN koopt gij in Speciaalhuis in ZIJDEN, WOLLEN en KATOEN STOFFEN Tot 8 uur geopend - 11 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 11