J. L. H. SMITS S H. REPKO Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied eens, dat de bekende A.F.C. team-spirit (niet waar, Salli?) weer zegevierde. Broek in Waterland bracht ons een malsch regen buitje, hoewel geconstateerd werd, dat het slechts plaatselijk was, want waar de één was, was het nat en waar de ander ging was het droog. De ware jool kwam eerst nu, want over smalle slootjes met heel veel water ging het op naar Monnikendam. Het parool was: ,,pas op", maar ongehinderd „namen we alle plassen en M. werd dan toch ook bereikt. We zouden en we moesten naar Marken en het G. O. besliste, dat we linea recta zouden gaan. Dus werd de Gouwzee opgezocht. Ijs bleek er nog te zijn. Hobbel de hobbel ging het over het ijs, maar toen we een stuk ge vorderd waren en een paar knapen tegen kwamen, waarvan er ééntje doorheengezakt was, vonden we het maar oeter voor A.F.C. en de Tw. Bank (niet waar, Lou?) om te retourneeren. Marius vond dit het beste, omdat het 4e in degradatiegevaar verkeerde. Nic. Neseker, daar het le aan hetzelfde risico blootstaat, hoewel volgens hem niet bar, en ook daar er toch ook een paar jongere Be- stuurderen meehuppelden. In Monnikendam teruggekeerd werd onze bekende eetgelegen heid opgezicht, waar soep, worst en aanver wante artikelen zeer duur en schaars bleken te zijn; het eerste vooral voor onze porte- monnaies, voorzoover we die althans be zitten. Het G. O. maakte uit, dat we maar moesten verkassen. De andere tent bleek een kolfje naar onze hand te zijn. V^at we moesten bikken moest eerst buiten de deur gehaald worden, maar wat we wilden drinken konden we zelf tappen. Een prachtsport is het niet kleine Nic. We waren aan water gewend dien dag en de kwaliteit van onzen vriend bleek ook een goed soort water te zijn, maar meer ook niet. Een „knobbeltje" leek niet slecht, maar thans faalde het G. O. en bleek helaas, dat het „Bestuur" maar moest op draaien voor de kosten van het edele vocht. Behoort dat bij reiskosten voor de club, mijn heer de Penningmeester? Een lichte twijfel bestaat er hierover wel! Teen alles opge geten en opgedronken was, werd het schoone Monnikendam verlaten niet dan nadat de buitengewoon chique leiderspantalon de algemeene bewondering van de Monniken- damsche schoonen had getrokken. Bij aankomst op het landelijk gedeelte bleek er eigenlijk zoo ongeveer niemand meer op het ijs te zijn, maar een terechtwijzing bracht ons op een andere route, die ook wel wat was hoewel voor ons, die voor geen klein geruchtje vervaard waren, toch bruikbaar. Over Zuiderwoude ging onze stoet. Natte voeten hadden we allen en bij Broek in Waterland vonden we hei ijs toch wel zoo mooi, dat we besloten ook het laatste ge deelte per schaats af te leggen. Wat zegt I van zooveel Ausdauer bij A.F.C.-ers. Dat zou je toch ook niet altijd zeggen. Tram en bus gingen vol terug, maar ons zagen ze niet. Het laatste deel te beschrijven valt niet mee, vooral als je zelf kennis maakt met de water- en ijsvloer en je „eenigszins" vochtig gevoelt. De stemming had echter niet geleden en ofschoon de watermassa's in het Nieuwen- dammer meer steeds grooter werden, werd toch het startpunt weer bereikt en waren we het erover eens, dat het toch nog niet zoo slechts was geweest en de dag welbesteed was. Jammer was, dat onze koprijder s pan talon nog vlekkeloos was en slechts 2 van de 6 met het water hadden kennis gemaakt. Het waterballet in Waterland was dan volmaak ter geweest. SPELER. EEN EIGENAARDIG GEVAL. Zooals men zich herinneren zal, kwam in de „December-Schakel' een artikel over Orsi voor van de hand van onzen Zuid-Ameri- kaanschen correspondent W. Boermeester. Het artikel sloeg niet alleen bij onze leden in, doch ook de sportpers was er enthousiast Kijkt naar Uw Hoed. Ieder ander doet het. Warmoesstraat 42t Amsterdam Reguliersbreestraat 24 in Borsalino- en Wardhoeden - 9 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 9