WIJNAND Co. Café „Moderne" Lcidscheplein 19-21, Amsterdam ROK1N 91 AMSTERDAM komt hij voor open doel, dan gaat de bal hui zenhoog over of huizenbreed naast. Ik wil wedden, dat als Jantje rechtsbinnen staat en Stradje (die momenteel over een doodelijk schot beschikt) middenvoor, onze voorhoede veel productiever zijn zou. Rest mij nog te vermelden den laatsten wedstrijd 23 December tegen D.W.V. II in de Buikslotermeer. Om pl.m. 1 uur startten wij van het Beursplein met Bus C. kwamen na een voorspoedige reis in Nieuwendam aan en tegen tweëen op het D.W.V.-veld. Het terrein was min of meer „modderig waardoor het voor sommigen onder ons tame lijk moeilijk was, om los te komen en den bal behoorlijk te trappen. Ongeveer 2 minuten na het begin even een misverstand voor ons doel en D.W.V. heeft de leiding met 10. Daarna gaat het spel gelijk op, met nu en dna eenig overwicht van D.W.V. Als op gegeven moment Marius v. d. Heide per ongeluk den bal tegen zijn arm krijgt en de scheidsrechter fluit voor penalty, laten de D.W.V.-ers zich als ware sportieve lui ken nen en schieten den bal in Kallenborn's han den. Rust gaat in met 10 voor D.W.V. Sterk verwonderen we ons, dat we hier thee in de rust krijgen, doch praten er verder niet over en drinken de kopjes leeg, op een 7-tal na, dat voor de helft op den grond terecht komt en voor de rest in de schoenen van cap tain Tijen. Na -de rust waren wij iets sterker en „gle den" lettelijk over het veld steeds maar in de richting van het D.W.V.-doel, waar echter een ontzaglijk dikke links-half en een heel kleine rechts-back zoodanig verdedigden, dat er voor onze 3 Meijers geen doorkomen aan was, totdat op een oogenblik Marius, die als spil „schitterde", den bal pl.m. 20 M. van het doel te pakken kreeg en met een magnifiek boogschot den keeper geen schijn van een kans gaf. (11). Aan het gejubel van de A.F.C.-supporters kwam geen einde haast. (Onze aanhang bestond uit 3 man, waaronder Kohier.) Echter ons voortdurend opdringen werd noodlottig. De middenvoor van D. W. V., die teveel vrij spel kreeg en al een keer voor open doel, net op 't moment van schie ten met onzen liks-half in botsing kwam, waardoor 't eenigszins leek of de D.W.V.-er gehaakt werd, hetgeen echter volgens zijn eigen woorden niet zoo was, zag 1 minuut voor het einde zijn kans schoon en schoot, al leen voor den keeper staande, den bal in den uitersten hoek. Juist als tegen Ajax V werd ook in dezen wedstrijd de beslissende goal in de laatse minuut tegen ons gescoord. Na afloop hoorden wij, terwijl we ons „heerlijk" waschten, dat de thee, die in de rust klaar stond, toch voor eigen rekening was en dat zonder verzoek neerzetten, slechts een gewoonte (handig, hè? Moeten ze bij ons ook doen. 10 pCt. van den omzet voor A.F.C.). Den volgenden keer hoop ik U een uitge breid verslag van eenige gewonnen wedstrij den te kunnen geven L. H. OP IJS EN WATER DOOR WATERLAND. Zondag 13 Januari. De tocht naar Marken vorig jaar was zoo goed bevallen, dat we het er over eens waren dit jaar weer te starten. Prachtig vriezend weer op Zaterdag; wat je noemt geen vuiltje aan de lucht. Aardig is het dan op Zondagmorgen een juffrouw met een parapluie over het Damrak te zien wan delen en zelf met de schaatsen in de handen te staan. Het beroemde Gemeenschappelijk Overleg stelde vast, dat we toch maar moes ten gaan. In Nieuwendam zag het ijs er wat je noemt niet kwaad uit en lustig startten Marius v. d. Heide, als traditioneele koprijder, Jan Snelle- man, Jaap v. Nek, Lou Woudstra, Nic. Selles en Nic. Neseker. Ik moet zeggen het ging niet onverdienstelijk. Dames met parapluies waren vergeten en we waren het er over C. J- DE BOER EFFECTEN ASSURANTIËN TELEF. 32144 - 47687 - 49209 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 8 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 8