LE1DSCHEPLEIN 2 - TELEF. 41276 we ons er ook maar een moment verveelden; daar zorgden onze charmante gastheeren wel voor. Het diner was weer af; de stemming even eens. Er werd gegeten, gedronken, gelachen, geschertst en natuurlijk werd er ook braaf gespeechd. We vonden elkaar allemaal reu zen-jongens en hoopten elkaar gauw terug te zien. Na afloop overmeesterden we de danszaal van ,,Robur-genoegen". De aldaar gestatio neerde jonge dames, onder den indruk van al deze knappe, flinke, gesoigneerde, sportieve hoofdstedelingen, lieten zich gaarne ten dans nooden; de rechtmatige eigenaren van ge noemde dames troostten zich in dien tijd met pils en nicotine. Veel te vroeg naar onzen zin kwam het uur van scheiden. Maar ja, de trein is nu eenmaal geen taxi; wachten doet hij niet. En dus wa ren we 9.32 aan den trein, werden in een stampvollen voortrein geladen en vertrok ken, dankbaar voor de genoten charmante gastvrijheid, naar good old Mokum. ONS VIERDE. Het zal den geachten Lezers van „De Schakel" ongetwijfeld wel plezier doen, ein delijk eens wat van het „Eerste elftal uit den A.V.B. te hooren. Het is wel laat, dat ik hierover schrijf, maar veel is er waarlijk ook niet over mede te deelen. We hebben tot op heden (24 December) 4 wedstrijden gespeeld, waarvan 1 gelijk en 3 verloren, (Mooi, hè?) t.w. Een in Septem ber, op den eersten dag der competitie, thuis tegen Blauw-Wit 5. Deze wedstrijd, door beide elftallen vlot gespeeld, eindigde met een gelijk spel 22), hetgeen ook de juiste verT houding was. Den tweeden wedstrijd speelden we eind October (of was 't misschien al begin No vember?) in de Meer tegen Ajax V met een verzwakt team. Nadat eenige kansen, om te doelpunten aan beide zijden, doch grootendeels door ons ho peloos verknoeid waren, wist Ajax in de laatste 10 seconden met een gelukkig schot de 2 puntjes in de wacht te sleepen (01). Onze derde match speelden we pas op den 2en December thuis tegen Watergraafsmeer III. (Deze wedstrijd was reeds een keer vast gesteld en wel op '21 Oct. j.l., doch onze gas ten weigerden toen te spelen, aangezien de referee niet was opgekomen, (terwijl het toch mooi weer was!!) en zij onder geen voorwaar den met een anderen dan een bondsscheids- rechter wilden speln. „Ze kenden A.F.C. te goed" beweerden zij. Ik voor mij, begrijp er niets van.). Dat wij dezen wedstrijd verloren, moet u niet verwonderen, daar we den len December en ook in den vroegen ochtend van den 2en juist de fuif van de Red's Band ge had hadden en onze achterhoede (geen na men s.v.p.) niet bepaald trapvast was. Toch was het geen onaardige wedstrijd en hadden we wel een beetje pech ook, toen Franken (die als linksback de ster van het veld was) een stuiterbal tegen zijn arm kreeg en Water graafsmeer dankbaar de penalty benutte. Onze voorhoede, waarvan het binnentrio en kel uit Meijers bestond t.w. van links naar rechts H. Meijer, Jan Meijer (onze gewezen goalzetter) en S(tradt) Meijer (de jongste) terwijl Sabel links en Frits Hermans rechts langs de lijn huppelden, zwoegde geweldig en mocht kort voor rust door een schitterend schot van H.Meijer de voldoening smaken om gelijk te maken. Na de „thee" waren we echter stukken minder (dat komt wel meer voor bij A.F.C.) en konden tenslotte den druk der gasten op ons doel niet weestaan, ondanks het sjouwen der half-linie en uitstekend kee pen van Kallenborn; pl.m. 10 minuten voor het einde maakte W. meer dan ook het winnende doelpunt en wij waren een geslagen elftal. Ik schreef van Jan Meijer „onze gewezen goal- zetter". Jan is den laatsten tijd zijn schot kwijt, zwoegt den heelen wedstrijd door en Uw STOFFEN koopt gij in Speciaalhuis in ZIJDEN, WOLLEN en KATOEN STOFFEN Tot 8 uur geopend - 7 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 7