RE O hoede van ons leger, bestaande uit Van Arem, Theo Vollbracht, Kees van der Bildt, Piet Wessel en Wijnand, kletsnat doch zeer welgemoed wanhopige pogingen in het werk stelden om een ingang te vinden. Dit mislukte geheel, doch Piet Wessel, die een soort van hunnebed ontdekte en daar mede Theo Vollbracht bijna een zeer ontij- digen dood liet sterven, meende, dat de dag toch nog niet geheel verloren was, gezien zijn aanwinsten voor zijn natuurkundig mu seum. Toen het geheele veteranen-negental bij elkaar was, begonnen we gelijk te brullen, tot eindelijk een terreinknecht ontwaakte en ons binnenliet. Dick Bessem beende onmiddellijk naar de theetent en beet den onthutsten eigenaar toe: „Spiegeleieren mt ham eni gebakken aardap pelen, maar een beetje gauw". Hierop ver dwenen we in de kleedkamer en voelden ons als de bemanning van Nobile. Tegen half een kwamen er drie Robur-lui het veld opwandelen, die buitengewoon verbaasd waren, dat er gespeeld zou worden. Een der heeren, die in het bezit was van een auto beloofde ons, eenig Robur- veteranen uit hun respectievelijke hangmat ten te sleuren en ze naar het veld te jagen. Inmiddels was Willy de Jong gearriveerd, die, na bij den Duitschen Keizer ontbeten te hebben, met z'n wagen dwars over de Veluwe was komen hobbelen, om ons bij te staan. Hij wilde wel spelen, maar bedong de voor waarde, dat hij zijn hoed zou mogen ophou den. Hetgeen hem zeer genadiglijk werd toe gestaan. Even later kwam het volgende stelletje A.F.C.-veteranen het veld oprennen: Niet één Amerikaansche wagen heeft een langeren levensduur dan de Niet één II Bezoekt onze nieuwe Showrooms: GEBOUW „ATLANTA" STADHOUDERSKADE 6-12 Piet Wessel dH. v. Arem (a), Back en Wijnand (m), v. d. Bilt, Willy de Jongh, de Ruyter, Dick Bessem en Theo Voll bracht (v). Uit deze opstelling alleen al ziet u, hoe ge raffineerd geniaal onze veteranen zijn: alles werd geconcentreerd op den aanval. Gedach tig aan het onsterfelijke devies van ons eeste elftal: Aanvallen is de beste wijze van ver dediging. We begonnen zonder scheidsrechter. In- plaats daarvan had Thomas Tacke, die lekker ingestopt op de tribune zat, medegedeeld, dat hij bij een overtreding wel op z'n vingers zou fluiten. Dit systeem bleek voortreffelijk te vol doen, hoewel op sommige momenten niemand het fluitsignaal begreep, waaraan beiden elf tallen naar de „grand stand" renden, om daar te vernemen, wat er eigenlijk gaande was. Hoe wij vochten als leeuwen, het gaf niets. De pillen van Dick Bessem plachten ongeveer bij de „Echo-put" te belanden; de passes van Wijnand bij de tegenpartij. Doch het aller ergste was onze keeper. Dat hij niet keepen kon, wisten we en werd hem gansch niet kwalijk genomen. Doch het niet-om-aan-te- hooren onmuzikale gegrinnik, dat hij uit- blaatte, wanneer hij weer eens een houdbaren bal liet loopen, was ontmoedigend voor onze beestachtig hardwerkende ploeg. We verlo ren met 41. Terwijl wij ons aankleedden en/ naar de tri bune strompelden, om ons wel zeer verdiende kopje thee te gaan slurpen, verscheen ons eerste, dat nu ook niet direct met een alle- daagsche opstelling verscheen. Men oordeele: Haaxman (d), Tacke en Neseberend (a), Neseker en Dijkhuis, Tienstra (m), en Voll bracht, E. Rood, Nieuwenhuyzen, Meijer, Köhlmann (v). Heel veel had deze combinatie niet te ver tellen tegen het volledige Robur-elftal. In beide helften maakten de gastheeren 2 goals en daar onze representanten kans zagen, de gemakkelijkste kansen te missen (Dick, als wij die kansen in den voorgaanden wedstrijd eens gehad hadden, de keeper lag nog in t ziekenhuis!), verloren we goed uitgerekend met 40. Het bleef inmiddels doorregenen met een volharding, een betere zaak waardig. Nat, koud en opgewekt stortten we ons in een speciaal gerequireerde bus, die ons een kwar tier later loste in Hotel Verburgt. Reeds parelden daar diversen vaderland- sche dranken in slanke glazen; reeds spiraalde genoeglijk de sigarettenrook. We hebben het daar dan ook lang uitgehouden, zonder dat A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 6