'°N^rZ;ru&- schrijven: „De Bitter was geurig, het menu keurig, we hebben heerlijk gesmuld en er is niet te veel gesproken." Maar er wordt meer van mij verwacht. Welaan dan, laat ik mij er juist van ont houden U door opsomming van al het mate rieel genotene te doen watertanden, en mij er toe bepalen, de Directie van Huize Zomerdijk Bussink mijn welgemeend compliment te maken en hartelijken dank te brengen, voor het in 1 woord schitterend diner, de correcte ontvangst en voorbeeldige service. Het was alles af. Om dan over te gaan naar, wat voor mij bij deze jaarlijks terugkeerende reünie hoofd zaak is, het feit namelijk hoe hier ieder jaar weer gedemonstreerd wordt, dat een goede kern van ouderen, van menschen, die met onze vereeniging zijn opgegroeid en er zich mede één gevoelen, even veel belang heeft voor die vereeniging als een kern van ver dienstelijke spelers. Den jongeren, en vooral onzen zoo licht op de teenen getrapten Eerste Elftallers, klinkt dit misschien zonderling in de ooren, wellicht zullen sommigen mede lijdend de schouders ophalen. En toch, zeer geachte jongelieden, het is waar, volkomen waar. Zonder die ouderen, die steeds maar weer bereid gevonden werden zich allerlei opofferingen, heusch niet alleen geldelijken, maar niet minder van kostbaren tijd, werk lust en energie te getroosten, had de A.F.C. allang het tijdelijke gezegend, was er van een 34sten verjaardag, met een 35sten in het zicht geen sprake geweest. Laat mij hier geen namen noemen. Die menschen, die het wel en wee van onze club zoo ter harte gaat, verwachten geen publieke opsomming hunner daden, geen naar voren brengen van hun persoon, doch vinden hun bevrediging in het resultaat van hun werken. U vindt wel goed, dat ik na deze kleine af- en uitwijding weer tot mijn oorspronkelijk thema terugkeer. Het was dan inderdaad in het Paviljoen Vondelpark, (s.v.p. niet te verwarren met de in A.F.C.-kringen beruchte inrichting aan de overzijde van het IJ) uitermate genoegelijk en gezellig. Een geanimeerd bitteruurtje in de intieme sfeer van de „hall", (dit gaarne met twee ellen, zetter, dat staat gekleeder) het exquise diner, de feestelijke entourage, kortom alles heeft bijgedragen om de stem ming aan tafel te verhoogen. Het ligt niet in mijn bedoeling U te ver velen met een opsomming van alles, wat er dien avond is gesproken. Laat mij slechts memoreeren, de ware, schoon als gewoonlijk lichtlijk sombere woorden van onzen ge- achten Voorzitter, met zijn steeds sterker ge prononceerde Germaansche accenten, de meer optimistisch getinte oratie van onzen grooten Ten Houten de vriendschappelijke speech van den Directeur, Jan v. d. Berg, die hier niet qualitatie que, doch als A.F.C.- vriend tegenwoordig was, en last not least, de bij uitstek geestige speech van den slan ken jongeling, Willy Brusse. Beste Willy, er zijn twee dingen, die mij spijten. Ten eerste, dat er niet meer eerste- elftallers aanwezig waren. (Het gros was n.L, zooals te doen gebruikelijk schijnt te zijn, zonder kennisgeving weggebleven.) En daar om is het jammer, dat niemand je woorden stenografisch heeft opgenomen, om ze hier, en dat waren ze ten volle waard, in de Schakel te vereeuwigen. En dan ten slot van dit betoog nog een zeer belangrijke gebeurtenis aan dezen feest- disch. En wel het blijk, dat hier voor de A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 3