Firma J. NAHUIS - GROENLO OPGELET „De Nijverheid" - Beverwijk over. De „Revue der Sporten' van 7 Januari nam het in zijn geheel over, en ook de Sport redactie van „Het Volk" verzocht toestem ming tot overname. De geheele week koesterden we ons in de vreugde, dat „de Schakel" dus werkelijk lees baar dreigde te worden en juist was er een hartelijk briefje naar Boermeester onderweg, toen de „Revue" in zijn nummer van 14 Jan. het volgnde entrefiletje opnam: De wereldreis van Orsi. „Aan het clubblad van A.F.C. ont leenden we de vorige week 'n artikeltje over Orsi, dat door een oud-A.F.C.-er uit Buenos-Aires aan het clubblad der Reds was toegezonden. Toen het arti kel al afgedrukt was, kwam onze collega Goothoff tot de verrassende ontdekking, dat hij het 'n half jaar geleden zelf ge schreven had voor het te Weltevreden verschijnende „Sport in Beeld en Ac tueel Wereldnieuws". Dat Indische sportblad is blijkbaar in Argentinië be land en de oud-A.F.C.-er schreef het artikel netjes over en stuurde het als eigen product naar het cubb'lad van zijn vroegere vereeniging, zoodat de historie van Orsi een wereldreis Amsterdam WeltevredenBuenos AiresAmster dam heeft gemaakt, net een keer de we reldbol om!" Na rustige bestudeering van bovenstaand artikel kwamen we tot de conclusie, dat, zon der dat we ook maar in het minst twijfelden aan de waarheidsliefde van Groothoff c.s. het stukje niet geheel juist kon zijn. Immers „een half jaar geleden" zaten de Olympische spelers nog in Holland; de Argentijnen speel den dus op z'n vroegst voor de competitie weer in einde September. Het minder goed spelen van „Orsi" kan dus pas in October in Holland bekend geweest zijn. Stel voor, dat de heer Groothoff spoorslags aan het pennen is gegaan, dan kan zijn artikel nooit eerder dan begin December in „Sport in Beeld" (Weltevreden) gestaan hebben. En Boer meester dateerde zijn artikel op 1 December! Onmiddellijk stelden wij ons in verbinding met de „Revue", die onze opmerkingen door zond naar den heer Groothoff. Laatstgenoemde zond hierop het volgende schrijven: Het gebeurde met het artikeltje over Orsi is waarschijnlijk eenigszins anders geloopen, dan in de Revue is geschreven. Ik putte n.l. mijn gegevens voor het artikel uit en Fransch blad, dat het weer uit het Spaansch had ont leend. Het vermoeden ligt dus voor de hand, dat het atikel, zoo ongeveer in dien vorm ge staan heeft in een der in Buenos Aires ver schijnende sportbladen. Ik schreef het artikel eenige weken geleden voor „Sport in Beeld en stuurde het toen ongeveer met Kerst mis naar Indië. Er gaan dus nog een paar maanden over heen voordat ik een afdruk daarvan hier heb. Ik vermoed nu, dat uw Correspondent in Buenos Aires uit dezelfde bron heeft geput als ik. Er zitten eenige verschillen in de beide artikelen; de door mij aan het Fransche blad ontleende bedragen zijn b.v. veel kleiner dan die, welke in het artikel van uwen correspon dent voorkomen. Merkwaardig vind ik echter het feit, dat zoowel uw correspondent als ik schrijven over een met „Gomina" gekapten speler terwijl die opmerking niet voorkwam in de door mij geraadpleegde bron. Toevallig stond echter in dat blad een advertentie van Gomina, waarin verteld werd, dat dit middel tegenwoordig veel door boksers en andere sportlui werd gebruikt. Uit het plaatje, dat er bij stond, kreeg ik den indruk, dat dit ook door de Zuid-Amerikaansche voetballers werd gebruikt en van die nieuwe wijsheid maakte ik dadelijk gebruik in den aanhef van m'n artikel! Het is natuurlijk uitgesloten, dat uw mede werker uit Buenos Aires mijn artikel gelezen heeft, zoodat we moeten aannemen, dat we Bestelt Uw KOPER, METAAL, ALUMINIUM en GIETWERKEN TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij Houthandel - Loonzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. BIJ Telegram-adres: Gieterij - TELEFOON 2228 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 10 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 10