J. L. H. SMITS CQ- m H. REPKO Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied publiek voortleven. Ook bezit hij het record van „net-breker", en niet minder dan 3 maal is het hem gelukt, een vijandelijk net in den meest letterlijken zin van het woord te door boren. Het eigenaardigste geval deed zich voor in de „local derby" tegen River Plate in 1924. Na 17 minuten maakte een der R.- Plate-backs hands, doch op zoo'n onwille keurige en ongelukkige manier, dat zelfs ver schillende Independiente-spelers de penalty, die genomen moest worden, naast geschoten wenschten. Orsi moest het vonnis voltrekken, doch daar hij even te voren op minder nette manier in de gevaarlijke zone „genomen" was, hetgeen niet bestraft was geworden, dacht de kleine linksbuiten er anders over. Hij plaatste zich achter den bal, een stof wolkje, en kets! het leder vloog tegen een van de palen van den ballenvanger, achter de goal opgesteld. Het schot was zoo hard ge weest, dat het publiek het niet had kunnen volgen, en de Independiente-enthousiasten reeds sip keken, daar Orsi, zooals zij dachten in een wilde bui een penalty om zeep ge bracht had, doch de „ref" had beter gezien, en wees naar het midden: Orsi had hoog in het doel geschoten, waar het strakke net het suizende leder niet had kunnen houden, dat zijn weg pas door den ballen-vanger gestuit had gezien. Intusschen was men hier reeds lang van de groote waarde van Orsi overtuigd geraakt, hetgeen wel bleek toen het Schotsche „Motherwell" hier in Juni op bezoek was. Deze Schotten voldeden niet aan de hoog? verwachtingen, en zelfs Jimmy Ferrier, hun linksbuiten, waarvan men wist, dat zijn transfer 4000 had gekost, deelde in de misère. De kranten-critiek brak dan ook spoedig los, en men schreef reeds: „Als ze voor dien man 4000 uitgeven, hoeveel ;s onze Orsi dan wel waard?" Het antwoord, zooals bekend, kwam spoediger dan men ge dacht had. De Italianen, ook al door Orsi's spel bekoord, wilden hem naar Italië hebben, en toen „Juventus de Turin" een voorstel van 10.000 voor een contract van 2 jaar met een maandelijksch salaris van 1000 deed, accepteerde de Argentijn. Hij moet zich echter wel de oogen uitgewreven heb ben, want dat was heel wat meer dan de 250, die hij met het betokkelen van zijn viool verdiende, zelfs al voegen wij daar dan nog de 150 van Independiente bij, die hij, naar men zegt, na den laatsten wedstrijd van iedere maand bij het terugkeeren naar de kleedkamer in zij nschoenen verborgen vond. Doch Independiente was er in het geheel niet over te spreken: die heeren zagen reeds in hun gedachten minder goaltjes, schaarschere overwinningen, en daardoor geringer wor dende „entrades". Zij begonnen dan ook met Orsi's dispensatie-verzoek te weigeren, doch de kleine linksbuiten vertrok ook zonder dit naar het land van Mussolini. Een talrijk pu bliek bracht hem in de haven een spontane afscheidsgroet, doch de werkelijke officials van Independiente waren ver te zoeken, die bekommerden zich blijkbaar niet zoo zeer meer cm den vroegeren verdediger van hun kleuren, die hen 13 jaar trouw gediend had. Voorzeker is het jammer, dat het ook al zoo in de sport is, doch de Heeren hadden toch moeten bedenken, dat: „In this world, it is money, that makes the mare go". W. B. PING-PONG-WEDSTRIJDEN. Voor deze wedstrijden schreven tot heden in de volgende leden, die door ons in drie klassen werden ondergebracht en wel als volgt: Klasse I H. R. Prent. K. O. Thijen. M. Maas. R. van Nek. N. W. Selles. A. Sabel. Kijkt naar Uw Hoed. Ieder ander doet het. Warmoesstraat 42, Amsterdam Reguliersbreestraat 24 in Borsalino- en Wardhoeden - 17 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 17