RE O spelen; Zeiss is het slachtoffer en zeer terecht geeft de referee penalty. Van Nek plaatst zich achter den bal en schiet zeer tactisch in den uitersten hoek (44). Direct na den aftrap is Frederik Hendrik weer aanvallend en weet zij voor de laatste maal ons net te vinden, zoodat het einde komt met een 54-nederlaag van de onzen. Aan den heer Van Ooy onzen hartelijken dank voor zijn welwillendheid om te fluiten, hetgeen hem zeer goed afging. MIDDELMATIGHEID OF NIET? Ik weet het niet. Een gelijk spel, een over winning en een nederlaag. Je zou zoo zeggen: zie daar, alle factoren voor middelmatigheid, maar als ik dan de uitslagen erbij noem, nl. 11 tegen BI. Wit II uit, een 32-over- winning tegen Hilversum II thuis en schrik niet, geachte lezers en lezeressen een 12O-nederlaag uit tegen Stormvogels II, de wedstrijd, waar wij ons, en ook schrijver dezes zelf, zooveel van hadden voorgesteld. Laat ik beginnen met het laatste. Er valt natuurlijk geen denken aan hier iets goed te praten. Stormvogels II, dit jaar voor het eerst in de Res. Ie kl. uitkomende, was geweldig sterk, mede dank zij het feit, dat hun le vrij was. Zij vertoonden een vlot combinatiespel, dat zeer productief was. Onze Jan Veen moest het tegen de Kerstdagen in Assen zoeken en Harry Prent, de Juniores-keeper, had de niet benijdenswaardige taak als kleine man tegen de ongeslagen IJmuider Vogels zijn debuut in den N.V.B. te maken. Welnu Harry, deze opgave was wat te zwaar. Mede door het falen van partijgenooten heb je er toch het beste van gemaakt. Tegen zulke forsche, zij het ook faire, voetballers was jij niet opge wassen. De les hieruit voor jou is dat, al kan je aardig mee in de Juniores er nog heel wat komt kijken voor je een geroutineerde keeper bent. Over de rest van ht elftal past het beter te zwijgen. Het was voor ieder op zijn beurt een zwaar lot om zoo de grootste nederlaag in je voetballoopbaan te moeten lijden, doch ik ben overtuigd, dat er velen onder ons zul len zijn, die de revanche-partij op ons veld hunkerend tegemoet zien. Kansloos zijn we daarbij niet als keeper, 2 backs en spil weer tot hun oude liefde, het 2e elftal, in het Nieuwe Jaar, zijn teruggekeerd. En de leiding? Met den heer Versteeg Meulemans had ik een belangrijk verschil van meening, los van den uitslag en het spel, dat gelukkig tot beider tevredenheid is opgelost. Ik hoop en verwacht dan ook indien deze scheidsrechter weer eens een wdestrijd van één der A.F.C.-elftallen te leiden krijgt, hij steeds na afloop zal kunnen getuigen met ge noegen erop terug te zien. Onze reputatie is goed en zal goed blijven. De wedstrijd tegen Hilversum II, die in het Gooi zoo zwaar was, was ook in Amsterdam zwaar. Was het niet, dat Marius van de 3 goals er weer 2 voor zijn rekening had ge nomen, dan had ik het nog niet geweten. Na een 30-vorsprong met de rust werd het nog 3—2, doch de overwinning bleef ons. De in vallers Köllmann en Stradmeyer kunnen beiden tevreden op hun wedstrijd terugzien. Tegen BI. Wit II werd in 2 jaar het le doelpunt gemaakt, dat niet voldoende bleek om een overwinning te bevechten. Het was anders door het oog van de bekende naald. Voor de rust in de minderheid ,doch met veel veine steeds 00, ondanks het uitvallen van Piet van der Velden (we hopen dat je het nu weer goed maakt, Piet) ,die vervangen werd door Back ;na de rust tot 2 min. voor het einde 10, door toedoen van laatstge noemde tezamen met Fr. Meyer. Maar toen! BI. Wit maakte gelijk en ziet zich zoowaar minder dan 1 min. voor het einde een penalty toegewezen. Iedereen moest zich eigenlijk al met een nederlaag tevreden stellen, maar het onverwachte gebeurde. De strafschop werd hopeloos naast geschoten en direct daarop was het einde met een 11-uitslag, waar mee beide partijen best tevreden waren. Bl.- Witters, we hebben weer een prettigen wed strijd tgen jullie gespeeld en dat is een voor naam ding. Voor jullie de satisfactie dat jullie weer een kostbaar puntje veroverden, voor ons dat eindelijk na nederlagen steeds met de nul aan onzen kant, nu toch eens een be- Niet één Amerikaansche wagen heeft een 1 a n g e r e n levensduur dan de Niet één II Bezoekt onze nieuwe Showrooms GEBOUW „ATLANTA" STADHOUDERSKADE 6-12 - 15 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 15