aan den trein. Onze keeper kwam per auto van Frans de Vilder toch nog op tijd. Iets voor de film: Race tusschen den exprestrein en de auto met den onschuldig veroordeelden held! Weinigen hadden gedacht, dat we den vollen buit mee naar Amsterdam zouden nemen. Na een zeer spannenden wedstrijd (10, 11, 12, 13, 23) gelukte het echter, onze derde overwinning te boeken. Een zij het klein voordeel is, dat we de beslissing in eigen hand hebben. Die be slissing kan echter dan alleen goed uitvallen, wanneer alle spelers den ernst van den toe stand inzien en zich serieus voorbereiden op de komende wedstrijden. A.F.C. expects, every man to do his duty Ons tweede speelde 11 tegen BI. Wit II uit, verraste met een 32 overwinning tegen Hilversum II en verloor met... 120 (neen, 't is geen zetfout) tegen Stormvogels II. Enfin, het beste paard struikelt wel eens, dus waarom ons troetelkind, het tweede elf tal, niet? Ik eindig dit artikeltje met iets neer te pennen, wat ik eigenlijk niet mag doen de sombere anonymiteit van twee medewerkers verraden! Lezer, ik vermoed, dat ge den nieuwjaars- wensch in dit nummer gesavoureerd hebt. Werkelijk, er zijn er in den Stadsschouwburg slechter geweest! De lui, die samen den wensch gedicht heb ben en die langzamerhand bij elkaar hooren als Van Gend bij Loos of Vroom bij Drees- mann, zijn ,,Dick en Nic", onze beide secre tarissen, die elkander bij alles, wat ze voor de club doen, zoo voortreffelijk aanvullen. Namens ik vermoed wel, alle lezers van harte een compliment, heeren! ALCMARIA VITRIX II—A.F.C. III. Onder ideale weersomstandigheden vond deze match plaats op het mooie Sportpark terrein te Alkmaar. z Ons derde elftal was als volgt opgesteld: Kallenborn, d.; Back en Reyenga, a.; Reeker, Langevoort Fokke, m.: v. Rijswijk, Rood, Nieuwenhuizen, Meyer (H.); Plaisir, voor. Aan de lijn liep onze motorcyclist Bieze en scheidsrechter Beauchampet leidde den wed strijd met welversnede fluit. Alcmaria had 'n gewijzigde opstelling in het veld gebracht, waarin o.a. de spil een goeden wedstrijd speelde. Na 'n gelijk opgaand spel weet de links binnen van de gastheeren met 'n mooi schot te doelpunten, dank zij 'n voorzet van den rechtsbuiten. A.F.C. pakt flink aan en gaat herhaalde malen op de Alkmaarsche veste af. Door slecht doorzetten en treuzelen met schieten gaan goede kansen te loor. Het viel mij op, dat onze linksbinnen af en toe mopperde en te dikwijls tijdens het spelen met de handjes op den rug liep. Slechte gewoontes, E.! Probeer ze af te leeren! Bij 'n corner op ons doel hadden we veel pech! Een A.V.-speler schoot van flinken af stand 'n alleszins houdbaar schot in. Reeds zag ik Kallenborn den vereischten stand aannemen, toen de bal op de doellijn van richting werd veranderd, en wel door een van onze voorhoede-spelers, die de bal „kwam ophalen". In de stemming „Houdt er de moed maar in", togen wij op weg naar het tegenoverge stelde doel. Wij „zaten" ongeveer een kwar tier op de A.V.-speelhelft; ons resultaat was echter pover; eenige corners, goed genomen door v. Rijswijk en Plaisir, hadden geen suc ces. Verder memoreer ik 'n jammerlijke mis ser van Meyer, en 'n paar flinke knallen van Langevoort en Reeker, waarbij een van de backs een zeker schijnend doelpunt, met zijn hoofd uit den hoek prikte. Rust kwam met 20 achter. Met 'n zeer goeden wil betraden wij weer het veld in het zakkende zonneschijnsel. Binnen vijf minuten was de stand 40. Onze achterhoede was te optimistisch ge stemd! Back en Reyenga hadden zich juist even te ver gewaagd en ziet, Reyenga herstelde zich vlug, maar Back was dit tempo te machtig. Zoo kwamen er in korten tijd een paar goals. Nu kreeg onze aanval weer eenige bevlie gingen en als 'n mes, zij het dan niet al te scherp, gleden zij door de A.V.-verdediging. Echter had onze tegenpartij, evenals wij, een goede keeper onder de lat, welke voor geen geld of goede woorden een enkel balletje doorliet. Integendeel, Alcmaria voegt nog een goal aan haar score toe. Nieuwenhuizen trapt weer af en centert naar Rood, welke door de geheele verdedi ging heen wandelt en met 'n onhoudbaar schot den verbaasden keeper passeert. Waarom hij dit keurige staaltje niet wat eerder heeft laten zien of nog een paar keer heeft herhaald, is mij een raadsel, maar een -II A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 11