van invloed op het resultaat geweest is. Je moet maar pech hebben! Nu zal men misschien opmerken, dat ook een speler van Blauw-Wit uit het veld ge stuurd werd, doch deze had hiertoe blijkbaar aanleiding gegeven, hetgeen bij ons geval niet gebeurd is. Menigeen zal zich hebben afgevraagd, waarom de zwartgelokte linksbuiten niet meer in ons eerste elftal verschijnt. Het is ons gebleken, dat deze knaap des Zaterdags voor den A.K.V.B. al of niet onder een valschen naam speelde en wij hebben dezen knoeier toen verzocht, teneinde de moeite van een royementsvergadering te sparen, zoo spoedig mogelijk uit A.F.C. te verdwijnen, waaraan gelukkig voldaan werd. Het is te hopen, dat de betrokken vereeni- ging, zoowel als de speler, op afdoende wijze door den A.K.V.B. of A.V.B. worden ge straft. Mochten ons andere, dergelijke geval len ter oore komen, dan zal op dezelfde wijze worden ingegrepen. Hadden wij het feit, dat onze captain Bos reeds 12J^ jaar in ons eerste elftal speelt, in den wedstrijd tegen Zeeburgia op bescheiden wijze, voorloopig willen herdenken, de afkeuring van ons veld maakte dit helaas onmogelijk. Het was inderdaad jammer, want ook Zeeburgia was met een bloemenhulde verschenen en leverde daarmede het bewijs, hoe gezien Piet Bos door zijn altijd eerlijk spel is en tevens, dat Zeeburgia tot die ver- eenigingen behoort, welke goede sportman ship ook in den tegenstander weten te waar- deeren. Ten slotte wil ik niet nalaten allen lezers en lezeressen een in alle opzichten voor spoedig 1929 te wenschen en de hoop uit spreken, dat hun club, onze A.F.C.in het komende jaar voor hen als steeds een bron van genoegen en prettige afwisseling in de beslommeringen des dagelijkschen levens moge wezen. I. H. GALAVAZI. A.F.C. HAALT IETS OP. Helder (uit) geslagen. Temperatuur toch nog „39° 2". Vol spanning leeft alles, wat zich ook maar in de verte familie van A.F.C. voelt, de laatste Zondagen met de wedstrijden van ons eerste elftal mee. lederen Zondag wordt die spanning groo- ter; het is een gedrang van je welste in de onderste helft van de competitie en iedere week spelen de clubs „stuivertje verwisselen". Van de drie wedstrijden, welke A. F. C. sinds de vorige Schakel speelde, werd er een gewonnen, één gelijk gespeeld en één ver loren. Hiermede is ons puntentotaal op 8 gebracht, wat echter nog steeds veel te be scheiden is. Men oordeele: Zeeburgia 12 9 1 2 28—14 19 W.F.C. 13 7 3 3 23—20 17 W.-Frisia 14 8 1 5 35—23 17 H.R.C. 10 7 1 2 30—19 15 K.F.C. 13 7 6 37—24 14 Alc. Victr. 10 6 1 3 26—20 13 A.F.C. 13 3 2 8 26—45 8 Helder 14 3 2 9 23—37 8 Hollandia 14 3 2 9 31—43 8 Z.V.V 11 2 1 8 16—31 5 A. F. C. moet nog spelen: Alcmaria uit en tuis, Hollandia thuis, Zee burgia thuis en H.R.C. uit. Helder moet nog spelen: H. R. C. uit en thuis, Zeeburgia uit en West-Frisia uit. Van onze beide andere concurrenten weet ik het programma niet nauwkeurig. De wedstrijd tegen W. F. C. bewees op nieuw, dat onze ploeg niet in techniek, doch wel in uithoudingsvermogen te kort schiet. In verband hiermede een compliment aan trainer Bollington, die het zwaartepunt van zijn training juist op het verkrijgen van meer uithoudingsvermogen gelegd heeft. In genoemden kamp stond A.F.C. bij rust met 20 voor na een speelhelft, waarin men niet kon gelooven, dat hier een runner-up tegen een degradatie-candidaat speelde. Na de thee was A. F. C. totaal uitgespeeld vooral Dijkhuis was geheel uitgeput, zoodat de rechter wing der gasten voortdurend ge vaarlijk was. De Zaankanters maakten twee zeer goede doelpunten en we mochten waar lijk nog blij zijn, dat we tenminste nog 1 punt rijker geworden waren. Het voorgevallene tusschen den W.F.C.- keeper en Piet Bos wordt in het hoofdartikel uitvoerig belicht. De débacle tegen Z. V. V. was al zeer onverwacht. Hier echter had het noodlot zich wel tegen ons gewend. Tienstra, Bos en Wolters waren ziek, terwijl Charles Lungen onderweg pech met z n motor kreeg en Zaan dam niet meer bereiken kon. Dit, en de abominable toestand van het Z.V.V.-terrein mogen eenigermate als excuus gelden. Ook tegen Helder (uit) zag het er zeer somber uit. Tienstra en \Volters ziek, Haas opgehouden in Sneek en Hans Haaxman niet A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 10 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 10