minuut vóór het einde zoo ongelukkig te val len, dat zijn linkerbeen even boven den enkel brak. De wedstrijd werd door den scheidsrechter, zeer juist, voor geëindigd beschouwd, zulks met goedvinden van de beide aanvoerders. Ik hoop, dat het genezen zoo voorspoedig moge gaan, als het de eerste dagen ging, dan is dit ongelukkige voorval weer spoedig ver geten. Intusschen, Arno, de spelers van het derde elftal hopen, dat je weer spoedig op club avond je partijtje billard kunt spelen. Het beste, hoor! Over den wedstrijd nog het volgende. Ajax oefent dadelijk druk uit op ons doel, waarvan, na eenigen tijd, een corner het ge volg is. In de scrimmage, die hieruit oiitstaat, weet Ajax met 'n gezonde dosis geluk, het eerste goaltje te fabriceeren. A.F.C. pakt beter aan en als Plaisir een van zijn voorzetten goed berekent, plaatst de aanstormende Amo z'n hoofd er onder en de stand is gelijk. Er ontwikkelt zich nu een aardige wed strijd; de verdedigingen blijven echter de baas. Bij A.F.C. zijn dat Reyenga en bovenal Neseberend, welke in prachtvorm is. Toch weet de Ajax-middenvoor een wel gericht schot in te zenden, dat „Swijg" te ,,slow" behandelde. Rust treedt in met 21 in ons nadeel. Na de thee wordt er van beide zijden energiek aangepakt. Bij een voorzet heeft „Swijg" zich verkeerd opgesteld en het is 3—1. Ondanks dezen tegenspoed blijft onze voorhoede hard wer ken, al heeft onze vriend Overing geen enthousiasme genoeg op de rechtsbuiten plaats. Het is niet prettig, om na de rust 'n andere plaats in te moeten nemen, dan die men an ders bespeelt, „maar een beetje voetballer speelt op elke plaats, als 't noodig blijkt!" Ik ben zoo vrij, het, in de gegeven om standigheden gunstig resultaat, voor een groot deel toe te schrijven aan de omwisseling van plaats van bovengenoemd jongmensch met H. Meyer, die zich een verdienstelijk links binnenspeler toonde. Een kwartier voor het einde hebben de onzen succes (32). Ajax meent nu op alles te moeten gaan vitten, en maakt zich schuldig aan te ruw inloopen op onze spelers, begeleid met diverse geijkte termen; ook de scheidsrechter kon geen goed meer doen. Na luttele minuten spelen gelukte het werkelijk de forsch spe lende Ajax-achterhoede te passeeren. Gelijk!!! We worden overmoedig en zenuwachtig. Onze „Jan Pleizier" had zeker last van „ner ven", althans z'n voorzetten kwamen nu achter het doel terecht. Onweerstaanbaar zwoegde ons geheele elf tal nu, tot plots een kreet weerklonk, juist 30 seconden vóór het einde. Welk een zeldzame pech kan een mensch hebben. Na een goed debuut zulk 'n ongeval! Amo, het kon niet erger; mogen we echter hopen, dat je in je maatschappelijke omstan digheden geen nadeelige gevolgen er van krijgt. De consternatie was algemeen, daar juist het tweede elftal en zyn tegenpartij van het terrein kwamen. Na afloop maakte de Ajax-captain zijn excuus over het bekvechten zijner spelers, hetgeen hij toeschreef aan de zenuwachtige stemming. In een down-stemming trokken we naar Eggers, waar zelfs de overwinning van het eerste elftal tegen K. F. C. ons niet vermocht op te beuren. Nog even iets over onzen keeper. Het spijt mij hier te moeten schrijven, dat Swijghuyzen niet het élan heeft, dat de an dere spelers inspireert, en dat hebben we toch zoo hard noodig. Daarbij komt, dat hij niet, althans nog niet, z n vorm heeft gevonden. Echter de volgende wedstrijden spelen we met een „reuze" keeper en wel „Swijg" in oer-ouden vorm. LEJO. „KOOGSCHE KEIEN Als we om iy2 of liever 14J/2 uur begin nen, hebben we een waren storm en K.F.C. II te bekampen. We schrokken eerst geweldig van het ter rein. Ik weet niet, waarmee ik dat moet ver gelijken, maar ik vind de prestatie van ons eerste op zulk een aardappelveldje „acht- reuzig". Onmiddellijk zitten de gastheeren voor ons doel, doch hun schot is niet doodelijk. Tel kens weer verschijnt de blonde kop van „Nees", de meer eenvoudige naam voor Neseberend, die alles wegmaait en kopt, dat het een lieve lust is om te zien. Na een keu- rigen ren doelpunt de linksbuiten van K.F.C. met een vliegend schot. Wie beschrijft echter de vreugde als Meyer (de „H") na een minstens even mooie wan- 9 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 9