afspraak uitstekend. Er werd vlot gecombi neerd, doch doelpunten bleven uit. Na de rust dachten we een zacht eitje aan 10 man te hebben, doch onze vrienden waren een andere meening toegedaan. Zelfs werd het nog 30. Doelpunten van de zijde der tegenpartij konden niet uitblijven, vooral daar een gedeelte onzer verdediging raar stond te schutteren. Het werd 31, het werd 32 en nog 33, doch de Heer Syes, die verdien stelijk leidde, gaf voor deze laatste buitenspel. Nog was dus alles niet verloren en energiek werd weer aangepakt met als resultaat een vierde goal in ons voordeel (4—2). Hiermede was de strijd beslecht. Aan H. F. C. komt echter eigenlijk de eer toe. De Haarlemmers hebben met hun tienen prachtig gewerkt en uitstekend gespeeld. Mag ik dan, misschien als een klein addertje in het gras vermelden, dat we feitelijk onze over winning beschouwden als de uiteindelijke be looning voor onzen uitwedstrijd tegen H. F. C. II van het vorig jaar, toen we met 9 man na de rust een 33 uitslag bevochten en minder kregen dan ons toekwam. Aan alles komt een einde, zoo ook aan onze serie overwinningen. Was het niet typisch, dat 4 nederlagen gevolgd werden door 4 overwinningen. Ajax IIA. F. C. II werd plotseling ingelascht. Vroeger waren dit titanen-kampen. Onze oude buren hadden het hard te verduren en kwamen destijds lang niet altijd met de overwinning uit den strijd. Ook thans had het een ouderwetsche kamp kunnen zijn, ware het niet dat onze voor hoede te weinig strijdlustig was en te weinig spelcapaciteiten tegenover de Ajax-verdedi- ging demonstreerde om vooral na de rust ge vaarlijk te zijn. Verrassend was het evenwel met welke ploeg de rood-witten verschenen, o.a. met Hamel (die echter al heel spoedig uitviel), v. d. Puttelaar (de ex-back van D. E. C.) en last not least zoowaar Jan de Natris. Door stevig doorzetten van Maas kwam schrijver dezes met alleen den bal en een verlaten doel voor zich in de gelegenheid te doelpunten, waarop de Ajaxieden dra ant woordden met den gelijkmaker. Ondanks de sterkte onzer tegenstanders, wier le elftal vrij was, bleek dus wel dat wc mee konden doen. Een gelukkige goal, echter speciaal door op letten van Marius, bracht zoowaar een 21 voorsprong. Het is verbluffend hoe ook dit maal onze tegenstanders beter combinatiespel ontwikkelden dan wij en op den duur moest dan ook resultaat volgen. Inderdaad bracht Jèn (zou de tribune zeggen) met een kalm tactisch schot 1 minuut vóór rust den gelijk maker opnieuw ter wereld. Na de rust domineerde Ajax volkomen en was het slechts een kwestie van tijd wan neer ze een doelpunt maakten. Lang bleef dit niet uit, doch onze kans om gelijk te maken, werd resp. door Marius en onzen linksbuiten om zeep gebracht. Uit een vrijen schop doelpuntte De Natris met een scherp schot, m.i. onhoudbaar, volgens Jan Veer het tegenovergestelde. Een slippertje van laatstgenoemde werd hem nogmaals noodlot tig en zoo eindigde deze wedstrijd, die echter prettig gespeeld werd, met 52 in ons na deel. Met een tikje sterker voorhoede en een normaal Ajax II had ik het nog niet geweten. Na half-time werd echter te veel begonnen met de gedachte: we halen het niet en dat bleek noodlottig. Een volgend maal moeten we weer eens als van ouds tegen de Ajax ieden strijden tot de laatste minuut. J.l. Zondag kwam R.C.H. II (tengevolge van het slechte weer) niet op en krijgt hoogstwaarschijnlijk 2 verliespunten onder opnieuw vaststelling van den wedstrijd. In derdaad jammer. Laat dit een les zijn voor alle spelers in onze diverse elftallen, om nooit weg te blijven als niet definitief vast staat, dat een wedstrijd niet doorgaat. Thans wordt R.C.H. II als kampioenscandidaat slachtoffer. Jongens, zullen wij het (in IJmuiden dan!) goedmaken door Stormvogels II te slaan? Afgesproken? SPELER. A.F.C. III NOG NIET OP HET GOEDE PAD. De wedstrijd Ajax IIIA.F.C. III is weer gespeeld en over het resultaat, een gelijk spel, mogen we niet ontevreden zijn, al was het alleen maar om het feit, dat een 31 achter stand omgezet werd in 33. Toch zijn er factoren geweest, die niet in ons voordeel werkten. Het onaangenaamste en, door het tijdstip, bijna tragische voorval in dezen wedstrijd was wel het ongeval, over komen aan Amo. U kent hem toch, lezer, onze bruine broeder Frank: U kunt hem zeker altijd vinden bij de wedstrijden van ons „eerste' Enfin, hij zou dan A.F.C. III even helpen in den strijd om het bestaan, en ziet, na een enthousiast en productief zwoegen, den ge- heelen wedstrijd door, kwam hij een halve A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 8