heen, de keeper kwam uit zijn doel, Piet gaf een keurig puntertje, de bal beschreef een tergend langzaam boogje, en viel in het doel (31). Het laatste kwartier was K. F. C. sterker, doch onze verdediging, waarin vooral Tacke zeer goed speelde, gaf geen krimp. Twee minuten voor tijd scoorde K.F.C. ten gevolge van een misverstand in onze achter hoede haar tweede goal. De laatste minuut werd door A.F.C. gespeeld op de wijs van: „houdt wat je hebt, en loop geen verder risi co". Zoo won A.F.C. op het kantje met 32. Het publiek was na afloop niet erg harte lijk. Een tamelijk nerveus Heer vroeg mij of de scheidsrechter eere-lid van onze club was. Zijn naam is Schnijder. Dick Bessem zal het archief nazoeken, heeft hij beloofd Een ergerlijk voorval had na den wedstrijd nog plaats. Een onzer vooraanstaande spelers werd door den K.F.C.-keeper gewoonweg het kleedlokaal „uitgegooid". Sportsmen! Prosit! Een eigenaardig feit viel mij bij ons ver trek op. Enkele spelers moesten razend vlug met een auto weg, een ander paar had reuzen haast een trein te halen, een derde „paar" zou met de boot naar huis (hoewel wij ge lukkig toch nog voor het meerendeel geza menlijk per boot teruggekeerd zijn). Dit vind ik niet ,,comme-il-faut". Samen uit, samen thuis. Voor „samen-uit" dient de elftal-commissie te zorgen, voor „samen- thuis" moet, naar mijn opvatting, de geest, welke onder de spelers van een elftal heerscht zorgen. EPPALS. A.F.C. II. WEDEROM „MIDDENSTANDER". De verwachte betere gang van zaken is niet uitgebleven en we behooren weer tot de gulden middenmoot. Op eigen veld werd E.D.O. II met liefst 62, toevallig dezelfde cijfers als verleden jaar, geslagen. Opvallend was in dezen wed strijd, dat E.D.O. zeker niet in de minder heid was, doch door voortgezet klein peuterig spel tot geen succes van beteekenis kon komen. Het werk voor onze achterhoede werd belangrijk vergemakkelijkt en door vlug, vlot spel zorgde de voorhoede voor de rest. Ook dezen keer was het typeerend, dat toen het op een zeker moment 50 in ons voordeel stond, de langzamerhand traditioneel g_\ den inzinking wederom niet uitbleef en L binnen één minuut 52 stond. Een mooie voorzet van rechts bracht echter No. 6 en daarmede de beslissing. Op een barren regendag moest naar den Uitweg getrokken worden. Ondanks de ge weldige gietbuien waren allen, behalve de anders zeer trouwe Schade, aanwezig, moe- wel schnjver dezes van meening was om niet te spelen, bleek de scheidsrechter om klokke twee, toen het even droog werd, van andere meening en werd begonnen. Ook thans weer in de minderheid, doch na een aanvankelijk .weifelend spel stond onze achterhoede haar mannetje. Kort voor de rust wist Langevoort met een welgericht schot te scoren, waarmede de rust inging. Uns elftal telde vele invallers en de bereikte stand gaf dan ook zeer veel reden tot tevredenheid. Moedig werd weer aangepakt en het mocht ons dan ook ge lukken de score tot 30 op te voeren. Als dan elk moment No. 4 te verwachten is, be gint Spartaan uit een ander vaatje te tappen en zoowaar (zie hierboven) even later is het 32. Onze rechtervleugel, die tot dat moment min of meer in ruste was geweest, werd klaar wakker en bedreigde de Spartaan-veste hevig. De veine die wij daarvoor al eens gehad hadden, bleef nu achterwege en wat je noemt „geheide" kansen bleven onbenut. Met onver- anderden stand werd het einde gefloten. Alle jonge spelers, die dien dag meespeelden, hebben inderdaad hun uiterste best gedaan en niet weinig bijgedragen tot de overwinning. Dat is een goed voorteeken. Spartaan II is sinds verleden jaar in spel- qualiteit achteruitgegaan; alleen qua spel opvatting is het me zeer aangenaam te kun nen zeggen dat de verstandhouding thans uitstekend was en we rekenen dan ook op een prettige return-match. H.F.C. II werd ons 4e slachtoffer in suc cessie en wel met 42. Onze voetbalkennis stond echter dien dag op stukken lager peil dan dat van onze prettige tegenstanders. Uit gesproken dien dag wilde bij ons niets vlot ten en het mag dan ook wel als een cadeautje van Vrouwe Fortuna beschouwd worden, dat we wonnen. Voor de rust ging het nog wel. Door flink werk der voorhoede werd het 10 (wie maakte de eerste, Marius? de tribune wist het niet!) en vervolgens scoorde Hütter verdienstelijk. H.F.C. II moest kort voor de rust een speler door een ongeval laten uitvallen en speelde met 10 man verder. Vanaf dat moment ging het bij hun ais bij A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 7