25 November moesten we in Den Helder spelen, doch de wedstrijd ging niet door. En gelukkig! Want het was profaan ge weest, als wij op den dag, dat Holland mee leefde met de helden uit Den Helder, die vochten om schipbreukelingen in veilige haven te brengen, aan Den Helder hadden moeten denken voor zoo iets secundairs als een voet balwedstrijd per saldo is. In stede daarvan hebben wij ten volle kun nen meeleven met het ontzettende drama, dat zich aan onze kust afspeelde. Het is opnieuw gebleken, dat moed en zelfopoffering geen jjdele klanken in Holland zijn en wel heel diep moge onze eerbied uitgaan naar onze landgenooten, die in de bange dagen der vorige week zóó hun menschenpiicht ver vullen. Ik kan aan het slot van dit artikeltje niet over voetbal schrijven. Aan onze lage kust zoowel als in het zonnige Italië wordt ge rouwd om hen, die bleven. En licht kan men zich indenken, hoe groot de oogst van de Noordzee geweest zou zijn, als de beman ningen van onze Hollandsche reddingbooten niet hun plicht en meer dan hun plicht ge daan hadden. Zoo vaak is er in ,,De Schakel om geld gevraagd. Voor dit en voor dat; maar alt ijd per saldo voor onze eigen genoegens. Komt A.F.C.-ers, weer vraagt „De Schakel om geld; doch nu niet om der wille van de club. van een feestavond, etc. Nu vraag ik U, en met meer klem dan ik het ooit voor de club gedaan heb, zendt Uw postwissel naar de Noord-Zuid Hollandsche Reddingmaatschappij en naar het Dorus Rijkers-fonds. Voor we aan eigen genoegen denken, is het onze plicht thans te denken aan hen, die bij nun reddingspogen bleven en aan hen, die nu alweer turen in den nacht, of er ook erger.s mcnschen zijn, die hun hulp noodig hebben. K.F.C.A.F.C. 2—3. Op Zondag 11 November, uiterst vroeg, vertrokken zeven A.F.C.-ers en een A.F.C.- ster per Alkmaarsch zeekasteel naar Zaan dam, alwaar nog bijna onder kerktijd aange land. Bij Koopman werd gepic-nict met vele koppen koffie, terwijl het lange wachten (de Zaankanters eten op Zondag extra veel, zoo dat pas om half drie begonnen kan worden) onderbroken werd door een serie uiterst fraaie billart-kunststooten van den Heer Koopman, hoewel Ben het niet moeilijk vond. Met een bus hobbelden wij, na onderweg de rest van ons elftal, benevens onzen eeuwig enthousiasten Eere-Voorzitter, plus nog en kele supporters (drie) ontmoet te hebben, over een weg zonder tollen, naar het K.F.C.- veld. Wat zeg ik veld dat zou hatelijk zijn, ik bedoel „bieten-akkertje". Óm half drie stelde, onder toezicht van een vrij talrijk publiek, het volgende elftal zich op: Haaxman, Tacke, Spits, Neseker, Tienstra, Dijkhuis, Wybenga, Brusse, Grim berg, Wolters, Bos. Het begin was opwekkend. De eerste aan vallen waren voor A.F.C. en reeds na vijf minuten scoorde Brusse uit een keurig aan gegeven bal van Wolters. Direct daarop dachten wij onzen voorsprong te zien ver- grooten, doch Grimberg trapte, alleen voor doel staande gevolg van den bietenakker den bal maar half, zoodat de keeper er geen moeite mee had. Een schot van \Volters ging rakelings langs den paal. K. F. C. ge loofde het toen wel, en nam het spel meer en meer in handen. Onze verdediging hield echter stand. Haaxman was enorm op dreef, en hield op wonderbaarlijke wijze drie zeker schijnende doelpunten uit zijn heiligdom, ter wijl eenmaal een vliegend schot door de lat werd gekeerd. Rust kwam met een 10 voorsprong voor A.F.C. Dadelijk na half-time kwam K.F.C. ge weldig opzetten, en scoorde na circa 3 minu ten den gelijkmaker door een hard schot van den rechtsbinnen. Haaxman stond op de goede plaats, doch Spits veranderde den bal zeer ongelukkig van richting, zoodat het „ding" in den verlaten hoek vloog. Onze enkele supporters kregen bij dat doelpunt eenigszins ,,de zenuwen en zagen een nieu- we nederlaag in het verschiet. De spelers dachten er echter anders over en vielen fana tiek aan. Onze tegenstanders speelden tame lijk fair, uitgezonderd de links-back, voor wien het wel goed geweest zou zijn hem er eens aan te hebben herinnerd, dat t Wapen stilstandsdag was Na enkele mislukte aanvallen van A.F.C. wilde Piet Bos het eens alleen probeeren. Hij „nam" drie tegenstanders, en zou met een onhoudbaar doelpunt scoren, toen hij „schit terend werd gevloerd. Uit wraak scoorde Piet de penalty onmogelijk hard (21). K. F. C. deed enkele verwoede tegenaan vallen, waarbij de bal een paar maal akelig angstig rakelings langs ons doel vloog. Een kwartier voor tijd brak Piet Wolters door de ver opgedrongen K. F. C.-verdediging A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 6

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 6