houdt en dikwijls ook een Schakel in de vriendschapsbanden, welke ons met andere vereenigingen verbinden. Dat zij groeie en bloeie en het symbool blijve van den prettigen geest in onze club. Een trouw bezoeker onzer feestavonden zullen wij Zaterdagavond noode missen, n.l. onzen vriend Arno, die in den wedstrijd A.F.C. IllAjax III het ongeluk had, een been te breken. Van deze plaats zij hem een spoedig en algeheel herstel toegewenscht. En al zal er voorloopig van voetballen wel niets meer komen, zoo hopen wij toch, dat hij straks als criquetter weer als van ouds zijn krachten aan de A.C.C. zal kunnen wijden. De spanning in onze biljart-, quartet- en andere wedstrijden op onze clubavonden be gint er thans in te komen. Met stijgende be langstelling wordt de zegetocht van het on verslaanbare quartetkoppel Jan BuisBack gevolgd. Het verbaast mij werkelijk, dat men niet in grooter getale naar dezen spannenden strijd komt kijken, want het is een „sensa tion" op zichzelf, te zien, hoe oude gerouti neerde quartetters door deze beide knapen met negatie van alle beproefde systemen worden afgemaakt. Binnenkort gaan we ook weer kienen om de bekende wildprijzen. Een geregeld bezoek onzer clubavonden wordt aanbevolen, opdat men met de accoustiek onzer zalen met het oog op het afroepen der kiennummers ver trouwd gerake. I, H. GALAVAZI. ONS EERSTE ELFTAL. Dit was een maand, waarin ons team, dat naar buiten A.F.C. representeert, iederen Zondag andersom deed, als men verwachtte. „Men" blijkt niet zulk een goeden kijk op het voetbalspel te hebben ais E. Cornelissem die, naar ik in het „Leven las, verleden week 18 van de 25 uitslagen goed raadde en daarmee 33 gulden 33 cent empocheerde. Eetje is op den eerstvolgenden kienavond nog niet ge lukkig, als hij in de handen van Nic. Selles valt! Maar ter zake. Den eersten Zondag van deze overzichtsperiode trokken we vol moed naar het Hoornsche Hop, om daar „Hollan- dia dat precies gelijk stond met ons, partij te geven. En toen het na rust, met een halven storm mee, 32 in ons voordeel stond, was er niemand, die zich een moment angstig voelde. Elacie! Tot tweemaal toe zagen de Hoornsche gastheeren kans, onze niet al te zekere achterhoede te verschalken en daar onze voorhoede geen kans zag, in deze periode te scoren, moesten wij den ganschen buit in handen onzer tegenpartij laten. 4 November was rust, in verband met den HollandBelgië-wedstrijd. Onze spelers, die genoemden kamp aanschouwden, zullen zich na afloop waarschijnlijk met verbazing afge vraagd hebben, wat er nu eigenlijk op hun spel aan te merken viel! De week daarop trok men naar Koog a. d. Zaan, alwaar de ploeg, die ons hier op 9 Sept. kraakte met 61, ons wachtte. Nu was er niemand van de in Amsterdam achtergeble venen, die op een overwinning dorst te hopen. Om kwart over vier wist Swaab in de Nieuwe Hoogstraat al, dat we gewonnen hadden. Zij, die het bekend worden van dezen uitslag „verdacht vroeg" vonden en nog twijfelden, werden om 6 uur gerustgesteld. De punten waren binnen! Een uitvoerig verslag van dezen wedstrijd vindt men elders in dit num mer. Hieruit blijkt, dat ik dezelfde fout heb als 99 van de clubblad-samenflansers, om bij een overwinning veel meer moeite te doen voor „een uitvoerig verslag" dan bij een nederlaag. Ik vlei mij met de hoop, dat de enthousiaste A.F.C.-lezer dit apprecieert. Dat we op 18 November revanche zouden nemen op „West-Frisia wist iedereen tus- schen den elfden en den achttienden Nov. met een absolute zekerheid. Dus verloren we. Het was echter een geweldig spannende kamp. A.F.C. begon met den sterken wind mee, doch voor de wedstrijd tien minuten aan den gang was, stonden we met 20 achter. I oen bleek dat het moreel van onze ploeg vooruitgegaan is sinds het begin van het seizoen. Met groot enthousiasme wierp onze ploeg zich in den strijd; Piet Bos bracht natuurlijk uit een penalty den strijd op 12, waarna Piet Wolters op voortreffelijke wijze gelijk maakte. Onze vreugde was van ontstellend korten duur; uit een misverstand in onze verdedi ging werd de derde goal onzer gasten ge produceerd. Doch opnieuw maakte A.F.C. gelijk en met 33 gingen we rusten. Na de thee, met wind tegen, hadden de reds al heel weinig in te brengen. Na een kwartier scoorde West-Frisia opnieuw; hoe A.F.C. ook zwoegde, het was en bleef 3-4. Z.V.V. en Hollandia bevochten beide een gelijk spel, waarmede onze positie veel ongun stiger werd. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 5 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 5