artikeltje ertoe moge bijdragen, dat de ge signaleerde wantoestand want dat is het verdwijne. Rest ons noch den inzender dank te bren gen voor de eerlijke wijze waarop hij voor zijne meening, moge die niet in alle opzich ten juist zijn, uitkomt. Voor grieven en klachten als de onder havige heeft het Bestuur der A. F. C. te allen tijde open oor. Laten die leden onzer vereeni- ging, welke iets op het hart hebben, zich uit spreken, dat zuivert de atmosfeer. Wendt U eenvoudigfheidshalve tot onzen lsten secre taris, den Heer D. Bessem, welke gaarne zorg draagt dat de klacht in kwestie aan het juiste kantoor komt. In een groote vereeniging als de onze, kan liet Bestuur slechts op deze wijze kennis nemen van hetgeen omgaat in de breede lagen der club. Wij houden ons aanbevolen. BESTUUR A.F.C. WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. Het gaat er zoo langzamerhand naar uit zien, dat ik de mij toegemeten ruimte in ons clubblad, gedurende dit seizoen, hoofdzake lijk zal gebruiken om steeds maar weer op de gevaarlijke positie van ons eerste elftal te wijzen. En werkelijk, het kan onzen spelers niet genoeg voor oogen gehouden worden, dat het wel en wee der A. F. C. thans groo- tendeels in hunne handen ligt. Na onze over winning op „Helder", waren we vol goeden moed voor onzen uit-wedstrijd tegen „Hoi- landia". Toen wij na de rust den 2 1 achter stand in een 3—2 voorsprong wisten om te zetten, dacht vriend en vijand dan ook, dat we weer 2 puntjes in den zak hadden. Het heeft niet zoo mogen zijn en het betreurens waardige is, dat de 4—3 nederlaag, welke wij ten slotte te slikken kregen, aan eigen schuld te wijten is. Toen de overwinning zeker leek, schenen niet alle spelers meer van het feit doordrongen te wezen, dat men de goaltjes het gemakkelijkst in combinatie met zijn medespelers maakt en dat de aan den vrijstaanden medespeler gegeven pass voor de vereeniging van grooter waarde is dan de tot wanhopig wordens toe herhaalde pogingen, om zelf te scoren, welke toch geregeld door de meestal pootige en prima verdedigers on zer tegenpartijen op resolute wijze verhinderd worden. Slaagde men er dus vóór niet in, de score op te voeren, achter werd het opdringen onzer toch al langzame backs, tegen de snelle, jeugdige voorhoede der Hollandianen, ons fataal. Zietdaar in ruwe trekken de oorzaken, waardoor deze uiterst kostbare punten ver loren gingen. Tegen K. F. C. tapte men gelukte uit een ander vaatje en verbaasde vriend en vijand door een 32 overwinning uit het vuur te slepen. Was de daarop volgende nederlaag tegen West-Frisia (34) op zich zelf geen slecht resultaat, het was in ieder geval weer een nederlaag, waarbij de reeds meer ge memoreerde fout het afzakken onzer mid denlinie in de tweede helft wel bijzondei opviel. Het moet thans den meest verstokten op timist wel duidelijk geworden zijn, onze concurrenten voor de laatste plaats sleepten ook kostbare puntjes in de wacht dat het gevaar werkelijk dreigend is. De gevolgen van een eventueele degradatie zouden niet te overzien zijn! Ik kan mij niet voorstellen, dat onze eerste elftallers, als menschen met ge zonde hersens, met appreciatie voor al het mooie, waarop hun oude club zich beroemen kan niet zouden strijden tot het uiterste, in volkomen besef van hun verantwoordelijk heid. Nog 8 wedstrijden hebben wij voor de boeg, dus de gelegenheid is er nog om de noodzakelijke punten te behalen. Zorg er voor fit te wezen, tracht het noodige uithou dingsvermogen te verkrijgen en vergeet nooit, dat gij met z'n elven in het veld staat, met gelijke plichten en hetzelfde doel voor oogen. Denkt om het nabijzijnde jubileum van Uw captain, die U dit seizoen weer het voorbee d gegeven heeft, door óf als halfback, óf back, óf linksbuiten, óf als centervoor, steeds met denzelfden ijver en dezelfde opgewektheid zijn taak te vervullen. Gezien onze précaire positie heeft men mij reeds gezegd: Waarom wordt het lustrum onzer Reds-band juist op Zaterdagavond ge vierd, zooals thans blijkt, aan den vooravond van een zeer zwaren wedstrijd? Welaan, ik heb thans wel zooveel vertrouwen in onze jongens, dat zij Zaterdag zullen laten zien, dat zij hun plicht begrijpen. Mocht dit niet het geval zijn, het genoegen, dat wij ons van dit feest onzer band voorstellen, zou op bit tere wijze worden bedorven. Thans de proef op de som; toont dat gij A.F.C.-ers zijt Over het feest onzer Band zal ongetwij feld elders in dit nummer uitvoeriger worden geschreven. Ook zij is een der Schakels uit den band, welke de A.F.C.-familie te zamen A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 4 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 4