C. W. Nielsen, Nic. Witsenkade 32 hs., w.l. J. L. Nijhuis, Oost. Handelskade 24, w.l. L. v. d. Linden, Corn. Schuytstr. 43, adsp. G. L. Berlijn, v. Breestraat 126, adsp. R. Salm, Euterpestraat 96, le et., adsp. D. Wijbrandts, Saxen Weimarlaan 46 III, adsp. ONS ZESDE ELFTAL. De Redacteur van onze „Schakel" ontving van een der spelers van ons 6de elftal een artikeltje met betrekking tot dit elftal, met verzoek om opname. Na rijp beraad meenen wij echter het bewuste stukske niet te moeten plaatsen, hiertoe geleid door de overweging, dat ons orgaan, ook buiten A. F. C.-kringen met graagte wordt gelezen en het artikel in kwestie allicht den indruk zou kunnen wek ken, dat in onze club niet die zorg aan de lagere elftallen wordt besteed, welke rede lijkerwijze zou mogen worden verwacht. Het artikel in kwestie toch, behelst de klacht, dat het 6e elftal reeds eenige malen min of meer incompleet den strijd met zijn tegenstanders heeft moeten aanbinden. Om trent de ware oorzaak van dit onaangename feit, tast onze geachte inzender evenwel in het duister en wij willen daarom niet nalaten hem en wellicht andere spelers, welke van de zelfde gedachten zijn, eens een blik te doen slaan in de „cuisine" van de A.F.C. oftewel een kijkje te geven op 't werk van Elftal- en subcommissie, welke laatste commissie belast is met de scmentelling van de lagere elftallen, n.l. het 4e, 5e. 6e en de Juniore- en Adspi- rant-elftallen. Wanneer des Maandags genoemde com missies bijeenkomen, worden zij meerdere malen voor de taak gesteld, den Zondag d.a.v. 8 a 9 elftallen in het veld te brengen (excusez du peu) en dan wordt het een wikken en wegen, een passen en meten van je welste om dit respectabele aantal elftallen, elk met 1 of 2 reservespelers, op te stellen. Rekening dient hierbij te worden gehouden met de maandelftallen, welke aan N. V. B. en A. V. B. zijn opgegeven en wat de Junio res en Adspiranten betreft, tevens met de leeftijdsgrens der spelers. Met eenig overleg slagen genoemde com missies er steeds in, alle elftallen plus de noo- dige reserves, o p papier samen te stellen. Rest dus slechts het aanschrijven der uitver korenen. Op papier dus klopt de zaak als een bus. Maar nu de practijk. Nemen wij aan, dat alleen van de vijf hoogste elftallen elk slechts één speler of reserve afschrijft, gesteld tevens dat wij het aantal der aangeschreven reserves intact wil len laten, dan krijgen wij een klimmende reeks wijzigingen, die als wij tot het 6e elftal genaderd zijn, reeds tot vijf gestegen is. Indien wij voorts bedenken, dat de Heeren niet alle onmiddellijk bij het ontvangen der aanschrijvingen bericht van verhindering zenden, indien zulks het geval is (dergelijke berichten bereiken ons van buitengewoon ac tieve clubleden nog wel des Zaterdagsavonds om 11 uur) dan zal het duidelijk zijn, voor welke moeilijkheden ten slotte vooral de sub commissie wordt geplaatst en zulks vaak op het laatste moment. Wij kunnen echter met de hand op 't hart verklaren, dat door de sub-commissie steeds gezorgd wordt, dat iederen Zondag alle la gere elftallen ook het 6e, compleet, d'. w. z. met minstens 1 reservespeler, in het veld kun nen verschijnen. Reeds de naam Langevoort staat hiervoor borg. Dat onze jongere leden de groote verdiensten van den Heer Lange voort ter zake, ten volle beseffen, is nog kortelings gebleken uit de spontane hulde door hen aan den Heer Langevoort, de ziel van de sub-commissie, gebracht. Wanneer nochtans des Zondags bij het 6e elftal slechts 8 of 9 spelers verschijnen, dan ligt zulks geenszins aan de organisatie in onze vereeniging, doch louter en alleen aan de wegblijvers, welke nóch voor den naam hunner vereeniging, nóch voor de goedge zinde spelers van dit elftal, welke zij door hun gebrek aan sportiviteit dupeeren, zich de moeite getroosten tijdig af te schrijven. Het zijn die Heeren, die denken: het is maar het 6e elftal, wat komt het erop aan. Wij kunnen hierbij nog verklaren, dat tot dusver spelers, welke zonder afschrijving en zonder geldige reden zijn weggebleven, steeds werden beboet en dat deze spelers telkenmale ucor een of meer wedstrijden werden buiten gesloten. Ten slotte willen wij aan deze uiteenzet ting nog de opmerking vastknoopen, dat de taak der sub-commissie zeer zou worden ver licht. indien toch alle leden, welke hiervoor in aanmerking komen, hun identiteitskaarten inleverden, dat ook het 6e elftal hierbij wel zou varen, behoeft nauwelijks betoog. Wij hopen hiermede onzen inzender te hebben overtuigd, dat de leiding onzer club in deze in geen enkel opzicht te laken is en wij zouden ons gelukkig prijzen, indien dit - 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 3