J. L. H. SMITS mH. REPKO Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Een ernstig woord werd toen vernomen, Joop Wijnand moest met cijfers komen. En bijgestaan door Jaap en and'ren Zei hij: „Als we nu niets verand'ren En jullie doen het kalmpjes aan, Dan komt de kas nog veilig aan. De rondvraag bracht niet veel bijzonders En dus werd Fons z'n wijn bewonderd, Die sprank'lend was en fijn en zacht. Kortom, een mensch verkwikking bracht. We werden dan ook steeds contenter En voelden ons al maar verwender. Dan hoef ik niet bij Gé te borgen, Verdraaid, dan zijn we uit de zorgen. Maar let nu op, geen gekke dingen, Want anders kan die kas toch springen. Dus zuinig aan; en alle centen, Die blijven veilig in m'n tenten. We spraken over Bach en Mahler, Maar vonden nummer twee toch kaler. Hierop ontstak toen Ernst in vlammen En zei: Als jullie die afkammen, Dan kan ik jullie smaak niks vinden Of zweer je bij Carré, m'n vrinden. Opnieuw werden de glazen ledig En Ernst zei, als steeds zeer snedig: „Zeg Nic, noteer dat, want die guit Komt nou wel met z'n snertkas uit, Maar is 't April, zegt hij geleerd, De duiten zijn 'm toch gesmeerd. Waar Tosca gaat en Turandot, Waar „Signor" zingt, hoe heet die beau. Die hooge c's kan twinkeleeren En libretto's gaat declameeren. Maar wat je, als je goed gaat denken, Toch geen voldoening steeds kan schenken. Een ernstig punt voor een decisie, 't Getob met onze team-commissie. Nu Gé gezegd heeft te verdwijnen, Wie er dan nu wel moet verschijnen. Maar hoe wij nu ook alle krachten Spendeerden, wie brengt ons de machten. Maar ik vind, zei een, dat Debussy, Ravel, Stravinsky en dat hussie Van melodie beslist geen klap kent En noten leelijk achterna rent. Muziek is mooi, als 't kan ontroeren En in je ziel een snaar beroeren. Die lust en ijver plenty toonen Om zich E. C. lid te betoonen, Laat dat een ieder toch bedenken, Slech'ts dan kan iets je vreugde schenken. (In casu onze A. F. C.) Werkt alles met elkander mee. 't Debat werd fluksch weer afgedronken En weer op Fons z'n heil geklonken. Teen gingen we content naar huis En waren tegen twee weer thuis. Aan Fons de dank voor zijn gastvrijheid Voor d uren van jolijt en blijheid. Warmoesstraat 42, Amsterdam Kijkt naar Uw Hoed. Ieder ander doet het. Reguliersbreestraat 24 in Borsalino- en Wardhoeden - 21 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 21