TURMAC DE IA COUR goede back, die steeds z'n hoofd, zoowel let terlijk als figuurlijk, gebruikt. Hij hoede zich echter voor tè lauw spel. Harry Prent is uit het goede keepershout gesneden en als hij zich flink blijft oefenen, komt hij beslist nog wel eens hooger als het vijfde of zesde elf tal. Lest best: aanvoerder Staats als center- half speelt doorgaans zeer goed, hij heeft een goede balcontrole en z'n plaatsen is best. Doch ook hij heeft nog een fout en wel: hij moet het spel ook eens met flinke centers naar de vleugels openen en niet steeds short- passing spelen. Er valt dus in het elftal nog veel te ver beteren, maar over het geheel genomen is het een elftal dat, zooals gezegd best het kam pioenschap in de wacht kan sleepen. Er moet echter voor gewerkt worden. Volgenden keer dus nog een schepje erop gelegd en dan Good luck!!! S. BANDBABBELTJE. Neen, terwille van des Reds Bands Lus trum wil ik eens niet ernstig of plechtig schrijven. Ik wil liever eens denken aan de aardige momenten, de grappige situaties, die ik in die jaren heb meegemaakt en zij waren velen. Grappig was het steeds, dat in het begin lange artikelen in de Schakel ston den van het bestuur der Reds' Band. Bestuur! Het mocht wat. Willy en ik vergaderden op het trapportaal, groot een vierkante Meter, de muren werden volgekalkt met cijfers en berekeningen, we hadden zelfs geen waschmand. En toch, wat was de eerste avond een succes, ik zie nog het serpentine mannetje, alias Jacques van Workum, onher kenbaar ingewikkeld door de zaal huppelen. Thomas, ik krijg nog steeds die bloemen van je terug! Toen de band één jaar was, hielden we een intiem fuifje, dat kostte veel geld. Geluk kig hadden we een werpspel uitgedacht, dat geld zou opbrengen en de eerste prijs wa^ een flesch advocaat. Toen kwam Galli enfin, we hebben ons gewroken, de kaars- vlek is nog zichtbaar. Groot Bal-Champêtre! Natuurlijk regende het. De bediening was in een woord af(schuwelijk). Gezellig waren de repetitie-avonden bij Royal en bij Terminus. Vooral toen (ik weet eigenlijk niet of ik het wel publiek mag maken) Schaf met Henk Kappelhoff de Fox- Trott dansten. Op dien gedenkwaardigen avond (ik herinner me ook nog een speech over Adam en Eva), waren vier donateurs aanwezig, die besloten samen een tientje te geven. Ze vergaten echter af te spreken wie het doen zou, zoodat ik er twee kreeg gelukkig was het voor een goed doel. Jammer dat niet alle aardige momenten goede prestaties in de hand werkten en toch wie de joyeuse entree van den band meegemaakt heeft op den afscheidsavond van Lally Duson, zal het wel niet licht vergeten. Dit is maar een beperkt aantal uit vele, maar het is genoeg, de band heeft een eigen geschiedenis met eigen merkwaardige momenten, grappige en minder grappige, maar zij alle staan toch weer in verband met A.F.C. het Reds' Bandleven is een stuk fOURNISSEUB. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 16 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 16