Dorlas Blomberg Marsman Schenkel Jongkind Kohier Weber Blindeman Zeiss R°99en welke na de rust volkomen dooreen gegooid werd met het bekende resultaat. (Met rust was het n.l. 4—0). Germaan II'A.F.C. V 07. Terwijl ons eerste zich inspande om West-Frisia in en af te maken, haalde ons vijfde de eenige overwinning voor A.F.C. dien dag binnen in den Polder, en verplet terde Germaan met niet minder dan 70. Een keiharde, ietwat gelukkige omhaal in den hoek 'van Oodje Stradmeyer verdient speciale vermelding, terwijl onze bijzonder snelle voorhoede de backs der tegenpartij keer op keer passeerden. De winnende ploeg was als volgt samengesteld: Dorlas Beekman Franken (capt.) Bromet Neseker H. Nielsen Sierhuis Stradmeyer E. Nielsen Weber v. Rijswijk Het backstel was zeer safe, terwijl de keeper, die van het zesde was weggeloopen, de eer van zijn eigen elftal ophield. Willy werkte zeer hard, maar moet niet schieten, daar dit voorloopig wel geen goals tenge volge zal hebben. Weber, de reserve rechts buiten, speelde een van z'n beste wedstrijden en was niettegenstaande dat vrij slecht. De middenvoor O. Stradmeyer maakte 5 van de 7 goals. Ahrends IIIA.F.C. VI. Waarschijnlijk door het feit, dat Ahrends aan de weet was gekomen, dat er een heel elftal op haar stond te wachten, niet negen man, en er zelfs twee invallers bij de hand waren, waaronder onze eminente grens rechter Kohier, bleef zij maar heelemaal weg, welk goede voorbeeld door den scheidsrech ter werd gevolgd. Daar zonder kaartjes het veld niet betre den mocht worden en onze captain in het gelukkige bezit was van toegangskaartjes van de adsp. B., spelende in afd. K., werd ons heele zesde, waaronder kleintjes als Ostendorf, en jongelingen als Zeiss en Schenkel, in B.-adspirantjes gemetamorpho- seerd. en werd Ahrens opgewacht; echter tevergeefs. Daar er ook geen scheidsrechter was, won ons 6e nog niet eens met 50 reglementair, maar moet over eenige weken terug naar het C.-terrein. Dat voor niets komen moet gewroken worden, jongens!! 25 November 1928. Daar alle A.V.B.-wedstrijden waren afge last, gingen ook de matches A.F.C. V Sloterdijk II en A.F.C. VISparticus II niet door, welke dus over eenige weken weer op het programma verschijnen. PREVO. ONZE JUNIORES. Aan den captain had ik beloofd over het doen en laten van z'n elftal rapport aan de A.F.C.-ers door middel van ,,de Schakel'' uit te brengen en belofte maakt schuld. Toch ben ik absoluut niet van plan om hier de lezers met een verslag van eiken door ,,onze toekomst'' gespeelden wedstrijd te vervelen en ik zal mij er niet aan bezondigen te ver melden, wie wel en wie geen goal gemaakt heeft. Immers, hoewel het scoren natuurlijk hoofdzaak is, blijft degene die scoort voor mij slechts de man die het puntje op de i zet. De I zelf moet gemaakt worden door de ge- heele voorhoede, geholpen door de halflinie. Nu is het zeer moeilyk om zoon i (met puntje) te maken, doch de gemakkelijkste manier blijft toch dit gezamenlijk te doen. (Vele handen maken licht werk). De half linie heeft behalve deze taak nog afbrekend werk te verrichten, d.w.z. zij moet trachten iedere poging van de tegenpartij om ook een I te maken, in de kiem te smoren. Hierbij moet ze geholpen worden door de binnen- spelers en in tweede instantie door de backs. Wanneer ik nu de wedstrijden van onze juniores, die dit jaar weer in de hoogste af- deeling zijn ondergebracht, met bovenstaan de theorie vergelijk, is op elk van die wed strijden iets aan te merken en dit nog wel, terwijl ze bijna alle door hen gewonnen werden. De eerste wedstrijd tegen Ajax werd ge wonnen met 74. Voor de rust werden 7 goals gescoord, waarvan 4 door ons en 3 door Ajax. De Ajax-achterhoede was als een zeef en had onze halfbacklinie haar taak naar behooren vervuld, dan waren door onze voorhoede in deze periode zeker nog meer doelpunten gemaakt. De beide vleugelhalfs Veen en Elsenburgh bleven veel te veel achter, waardoor een eenmaal afgeslagen A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 12

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 12