Een beroemd lepeltje is het gevolg en de bal komt met een kalm boogje in des keepers handen. Ter vergoeilijking zij echter opge merkt, dat zoowel het veld, als de bal en des spelers schoen zéér glad waren en hij boven dien bij het schieten uitgleed. Na al deze emoties golft het spel eenigen tijd op en meer en krijgt Volewijkers een penalty te nemen, welke op sublieme wijze door onzen eminenten keeper wordt gekeerd. Nog geen 10 minuten hierna komt de derde penalty aan de orde en onze Captain draagt het nemen hiervan nu aan den junior Weve- rink op, welke met een hard schot in de hoek de score verhoogt (21). (Hoe qinq dat Willy?) Om geen jalouzié te verwekken, krijgt Volewijkers tenslotte de vierde penalty van den wedstrijd, welke langzamerhand een zeer emotioneel karakter krijgt, toegewezen en even later is de score gelijk (22). Hevig wordt er gevochten voor de win nende goal, maar de stand verandert niet meer. A.F.C. V—A.B.I.M. II 2—1. Een week later verscheen ons vijfde op hetzelfde veld in de volgende opstelling: Visser (Capt.) Beekman Gipon V. Noppen v. Ooy v. Erp Bromet Ostendorf Stradmeyer Nielsen Stahl De firma A.B.I.M. was nog ongeslagen en dit konden onze jongens, die momenteel on verslaanbaar zijn, mits met z'n elven, niet hebben. Er wordt dan ook direct enthousiast aan gepakt en hoewel het in het begin niet vlot ten wil, komt het team er nach und nach beter in, terwijl Eveno de voorhoede der tegenpartij te pletter laat loopen. Na eenige verre schoten op het A.B.I.M.- doel, krijgt onze linksbinnen Nielsen een vrije bal van links aangegeven en de A.B.I.M.-keeper heeft voor de eerste maal het nakijken. De tegenstanders laten dit niet op zich zit ten en vallen enthousiast aan. Onze ver dediging, in deze periode met den spil aan het hoofd, staat echter pal. Toch kan zij niet verhinderen, dat in een algemeenen aanval de rechtsbuiten van A.B.I.M., naar binnen zwenkend, met een keihard schot in den uitersten hoek doelpunt (1—1). Eenige oogenblikken later is het rusten. Na de rust is het vijfde aanmerkelijk in de meerderheid en diverse corners zijn het ge volg, welke ernstige ongeregeldheden voor het A.B.I.M.-doel teweeg brengen. Enkele doorbraken van A.B.I.M. volgen, maar tot scoren weten zij het niet te bren gen, want alles stuit op de backs en in de laatste instantie is Visser paraat. Als ongeveer de helft van den speeltijd ver streken is, krijgt Oodje een strafschop te nemen op den rand van het beruchte gebied. De keihard ingeschoten bal wordt door den keeper gehouden, maar niet weggewerkt en blijft ongeveer een meter voor de doellijn stuiteren. Onze linkshalf is er als de kippen bij en even later ligt hij met bal en al in het net (21). A.B.I.M. ziet haar ongeslagen record er aan gaan en zet er alles op om gelijk te maken, maar dit gelukt haar niet, hoewel ons doel gevaarlijke momenten doorleeft, o.a. bij een hoogen kopbal, die tegen de lat stuit, terwijl Visser denkt, dat hij reeds over is, e.d. Met mannenmoed verdedigen onze ach terspelers zich en langzamerhand komt de voorhoede weer in actie. Stradmeyer schiet een prachtkans hard naast, terwijl Osten dorf veel te veel pingelt en af en toe korf balt, inplaats van voetbalt. Nadat de beide doelen nog even in ge vaar zijn geweest, gaat de wedstrijd uit als de bekende nachtkaars. A.S.R. II—A.F.C. VI 6—0. De traditie getrouw verscheen ons zesde dezen uitwedstrijd wederom met 9 man Wel is waar werd met 10 man begonnen, maar Jongkind moest na 3 min. uitvallen wegens een oude blessure. Het is dan ook vrij ondoenlijk van dezen wedstrijd een behoorlijk verslag te maken, temeer daar anders het overzicht tè lang zou worden. Keeper Dorlas heeft zijn moeilijke taak zoo goed mogelijk uitgevoerd en heeft er niet over te klagen gehad (zooals hij altijd Zater dags bij de oefenpartijtjes doet), dat hij te weinig ballen kreeg. De terreinknecht van A.S.R. was dan ook zoo vriendelijk een stuk turf voor hem in het doel te leggen, waarop hij in zijn weinigen vrijen tijd kon uitrusten. De voorhoede Blomberg, Zeiss en Weber viel onstuimig aan en gaf den keeper van de tegenpartij handen vol werk. Hoe kan het anders met zoo'n aanvalslinieü Dat de score nog niet hooger is gewor den dan 60, pleit intusschen voor onze achterhoede. De opstelling was als volgt: A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 11 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 11