deling over het knollenland, den gelijkmaker in het net deponeert. Tot de rust moesten wij de verwoede aanvallen afslaan van de, soms uit 8 man, bestaande voorhoede van K.F.C. Onze hoop was gevestigd op een gelijk spel met rust en dan ja dan gingen „ze" er dik in. Nieuwenhuis, onze middenvoor, zorgde voor eenige opluchting, door fanatiek door zetten en met harde trappen onze vleugels in beweging te houden. Zelfs brachten wij het tot eenige corners, doch deze waren al even onproductief, als de verschillende tegen ons genomen. Als hemelsche muziek snerpte het goed- bespeelde fluitje voor rusten. En het is eigenaardig, maar niemand had de overtuiging, dat we gingen winnen, al waren de beste troeven voor ons. Toen, op dien somberen 18en Novem ber, toen kwamen we tegen K. F. C. II iets mysterieus te spelen. Bijna alles op het veld veranderde. Na eenige minuten spelen is er corner op ons doel. De bal komt op 10 meter van het doel op het hoofd van den spil van K.F.C. en als door een wonder zweeft de bal over den verbaasden „Swijg" in ons doel; een pracht- kopbal tegen een verkeerd opgestelden keeper. „Verwoede aanvallen" schijnen de onzen niet meer te kunnen, dan bij name, want al hoewel Nieuwenhuis, Meyer en Back ook ploeteren, gevaarlijk voor het doel komen zij niet. Onze tegenpartij kreeg den smaak beet en als hadden ze geen middenlinie en backs tegen zich, zoo sneden ze door de ver dediging heen. Als de K.F.C. linksbinnen een laag schot inzendt, verdwijnt de bal op onverklaarbare wijze door een kreukel des keepers corpus en staan we, met wind mee 31 achter. Nu moedigt het Koogsche publiek de spe lers aan, echter schijnen we ons te mogen verheugen in de sympathie van enkele Koog sche snaken, althans hooren we op sommige plekken „Hop A.F.C.!" kreunen. Aangezien onze supportersclub dezen dag uit 4 leden bestond, t.w. de dames Agnes Prent en mevr. Reeker en de heeren Bessem en Reeker, konden wij ons niet voorstellen, dat dit gemengd kwartet zulk een geluid produceerde. Onze gastheeren vinden het nog niet ge noeg en als de rechtsbuiten naar binnen zwenkt en niemand er op rekent, volgt er zoo n flinke knal, dat het net nog eenigen tijd natrilt. Wel kwam toen even de vechtlust in ons boven, doch slechts één doelpunt was het resultaat, waardoor we een nederlaag te slik ken kregen met een allervervelendst bij smaakje. Een feit is, dat K.F.C. de overwin ning verdiende. Wij waren na de rust niet opgewassen tegen zulk geestdriftig en stevig spel, waar schijnlijk reeds vermoeid door het eerste ge deelte van den strijd. Onze captain was na den stand 21 eenigen tijd z'n zelfvertrou wen kwijt, waarbij Neseberend liet zien, dat hij een klasje beter speelde, dan de overigen. Ook Nieuwenhuis en Reyenga speelden moedig door, maar het wou niet meer. Onze keeper heeft menigen raren bal ge stopt, waardoor we zijn foutjes maar zullen vergeten. Een woord van dank aan den cap tain van A.F.C. IV, welke als 'n hinde langs de lijn huppelde. Scheidsrechter Leguit heeft keurig geleid, al heeft hij een doelpunt toegekend, „niet ge heel van smetten vrij" Maar nu gaan we eens vlug een wedstrijd winnen, anders gaat de moed er uit. Dat hoort U dan nog wel. LEJO. IN EN OM DEN A.V.B. A.F.C. VIVolewijkers III 22. In een gedeeltelijke cycloon, vergezeld gaande van hevige slagregens en wolkbreu ken, bond ons zesde den 4den November versterkt met eenige disponibele juniores, den strijd aan tegen No. 1 van haar afdeeling. Het terrein, het z.g. Eilers-veld, verkeerde in een buitengewoon goede conditie, maar was natuurlijk zeer glad, evenals de bal. Het spel gaat vrijwel gelijk op en onze voorhoede weet het eerst het Volewijkers- net te vinden, zoodat wij, dank zij ongekend enthousiasme, met 10 voorstaan. De vreugde duurt echter niet lang, want eenige minuten later weet de Volewijkers- linksbinnen Capt. Dorlas te verschalken. (En dat gaat nog zoo gemakkelijk niet!) Na eenige schermutselingen in het mid denveld komt het zesde opzetten en het ziet er werkelijk naar uit, dat het zijn voorsprong gaat hernemen. Temeer daar wij een penalty toegewezen krijgen. Capt. Dorlas begaat echter de fout voor het nemen hiervan den spil aan te wijzen, en zonder ook maar iets van diens prestaties af te doen, is hij toch niet de aangewezen man voor een dergelijk zenuwsloopend werk. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 10 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 10