r met een bemoedigend woordje over de teleur stelling bij eventueele tekortkomingen heen te helpen, hun nu en dan een goeden raad te geven, hen helpen zelfvertrouwen te krijgen, kortom hun datgene bij te brengen, wat ik wedstrijdroutine zou willen noemen. Nu weet ik wel, dat de practijk maar al te dikwijls anders is; „goede" spelers zijn helaas zoo gauw geneigd hun minder goede mede spelers bij iedere mislukking zelfs al is het hun eigen schuld uit te kafferen, maar in dien zij goed beseffen, dat zij daarmede af brekend in plaats van opbouwend werk ver richten, dan vertrouw ik, dat ook dit euvel bij onze elftallen niet zal voorkomen. Meer dan ooit is het „Eendracht maakt macht" bij ons thans op zijn plaats. De wedstrijd tegen R.C.H. op Zondag a.s. zal een mooie gelegenheid zijn, om voor het eerste elftal de proef op de som te nemen. Ik hoop van harte, dat mijn optimisme niet onge grond moge blijken en onze jongens voor de eerste aangename verrassing zullen zorgen. Zoo gaarne wij de R.C.H. succes wenschen, zij houde het ons ten goede, dat wij een roodzwarte overwinning met vreugde zouden begroeten. En mochten onze krachten niet reiken en wij reeds in de voorronde sneuvelen, late het dan met eere zijn! Dus met frisschen moed aan den slag, A.F.C. vooruit! I. H. GALAVAZI. EEN MOOIE VRIJDAGAVOND. Eenzaam en verlaten ligt ons veld aan den Wandelweg. Half zeven namiddags. Er komt leven in de brouwerij. Onze adspiran- ten en juniores komen in grooten getale op zetten. Ieder voelt dat er iets bijzonders is. Ook Schaf ontbreekt niet. De jongens gaan een „partijtje" spelen, want de technische leiders ontbreken. Stiekum zie ik een paar knapen van ons 3e veld verdwijnen om even later een seintje te geven aan E. v. Ooy dat alles tip-top in orde is. Van verre zie ik al dat er iets bijzonders te zien is op onze mooie overdekte tribune. Laat ik U zeggen waar het om te doen is: het is de huldigingsdag van Langevoort Sr., de man die zooveel, zoo niet alles, in de laatste jaren doet voor onze jongeren, en met succes. Op wel zeer ondubbelzinnige en uiterst hartelijke wijze is dit gebleken. Langevoort wordt uitgenoo- digd met zijn pupillen op de „overdekte" te komen. Een alleraardigste groep wordt ge vormd om een met vlaggedoek bedekte hulde. Otto v. Erp geeft in een keurig speechje blijk wat er bij onze jongeren omgaat en hoe dankbaar zij zijn dat zij onder goede leiding steeds hun wedstrijden kunnen spelen. Als de vlag wordt weggenomen, blijkt Lange voort vereerd te zijn met een zeer mooi cadeau, waarvoor de middelen op initiatief A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 4