Firma J. NAHUIS - GROENLO KOFFIE THEE En met zijn vriendelijk geluid, zoo jeugdig en frisch Zijn sympathie niet onder stoelen en banken stak. Het ging op zijn Oud-Hollandsch, onver stoord, Doch een paar dames op een buurschuit daarboven, Die nog nooit de gedichten van Vader Cats hadden gehoord, Schenen zijn spontaniteit maar matig te loven. Zoo trokken we dan weer het sopje op, De wind begon prettig te ruimen, En spoedig steeg de stemming ten top En sprankelde het van geestige luimen. Onze Kleinkunstkünstler, 't hoffie Piet, Was als altijd druk in actie En tapte de een na de andere Witz Ook de haring gaf veel satisfactie. Alras werd de Gancia gerequireerd En ook die scheen het volk wel te beko men, In keurige bierkelkjes geserveerd, Was hier spoedig een eind aan gekomen. Zoo met een pracht van een wind, en onder jool en gein, Waren we in Volendam voor we 't kon den berekenen, Waar we natuurlijk even bij van Diepen moesten zijn Om de jaarlijksche presentielijst te tee kenen. Na een kleine versnapering namen we het besluit Spoedigst naar Marken op te loeven, Doch Kes, de schipper van de schuit, Had een gezelschap ééndagsboeven, Die waren in Volendam gestrand En moesten bepaald naar Marken Om daar het bekende meisje het zand Van haar nog bekender tuin te zien harken. We waren goed gestemd, maakten dus geen bezwaar, Tegen het gezelschap dezer Dames en Heeren, Troostten de mannetjes met bier en sigaar. Hetgeen deze wel bleken te waardeeren. De dames voelden zich minder ,,at home", Gaven blijk van een tikkie consternatie, Als ik daar wat van snap, ben ik een boon. Was 't misschien onze elite-conversatie? In Marken ging het gezelschap aan wal, En ook wij gingen ons nog wat vertreden. Want door het gezelschap en de warmte vooral, Had onze biervoorraad danig geleden. Met de promptheid, die een zeeman past, Werd een nieuwe voorraad ingeslagen, Want dorst geeft muiten en dan heb je maar last, En die vermijdt je liever op zulke dagen. Nadat het bier behoorlijk was gestouwd Zouden we ijlings weer vertrekken. Maar helaas 2 schelmen (natuurlijk onge trouwd) Die lieten ons ijskoud verrekken. Die waren even het dorp ingetrokken, Op zoek naar Markensche schoonen, Bestelt deze artikelen eens bij de Firma J. Casparis van der Laag OVERTOOM 71 Telefoon 21936 U wordt geregelde verbruiker TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij Houthandel - Loonzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 10 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 10