l L. KL SMITS Co. m H. REPKO Ijzerwaren en Gereedschappen öp elk gebied Van het totaal van A.C.C. scoorde Inglis Arkell Sr. 58, Piet Lindner 31 en Riechel- man 25, terwijl Riechelman in totaal 13 wickets nam voor 63 runs, dus gemiddeld voor nog geen 5 runs per stuk. Daarna werd V.V.V. 3 met innings ge klopt. Nu was het Sanders die op sublieme wijze 58 bij elkaar timmerde, terwijl Kappel- hoff met 6 voor 23 het meeste succes met den bal had. Tegen D.V.C. werd de wed strijd op ons veld de eerste nederlaag van onze reserves. Na op de eerste innings voor gestaan te hebben, faalden allen in de 2e innings en werden voor 26 aan den kant gezet Van R.I.O. werd echter weer gewonnen en wel met 27 runs, terwijl de laatst ge speelde wedstrijd tegen Olympia weer een inningsoverwinning der onzen werd. Nu was het weer eens Riechelman die loskwam en 59 runs maakte. Het 2e elftal heeft met één hand het kam pioenschap reeds te pakken; de laatste wed strijd tegen Olympia moet en kan gewonnen worden en dan kunnen we gaan feestvieren. Jammer is het dat captain Prent weer aan z'n oude kwaal lijdende is, terwijl de 2e cap tain door een schouderblessure voorloopig ook niet van de partij kan zijn om hun elftal het kampioenschap te bezorgen. Een spoedig herstel wenschen wij hen toe. Ook het 3e elftal kan over de resultaten tevreden zijn. Tweemaal bleven zij de meer deren van de Vleermuizenreserves, doch in Zaandam werd, ondanks goed batten van Herman Fürstner en Roel van Nek verloren. Dit elftal heeft een groote verandering ondergaan. Bestond het 't vorig seizoen meerendeels uit oudere spelers, nu vormen de jongelui het grootste aantal. Vooral Teddy Inglis Arkell, Wim Staats, R. van Nek en ,,Jan de Bruyn" zijn veelbelovende jonge krachten, die dit jaar voor het 2e en 3e reeds aardige resultaten geboekt hebben. Wanneer dit zoo doorgaat, behoeven wij voor de toekomst niet bevreesd te zijn en gaat onze A.C.C. een mooien tijd tegemoet. s. CRICKET. Vóórdat ,,King Soccer" vrijwel alle plaats ruimte in „de Schakel" komt opslokkefi; nog even een cricketpraatje. De maand Augustus zal aan de eindsucces- sen der elftallen van A.C.C. niet zoo heel veel meer kunnen veranderen, daar het tweede op één wedstrijd na is uitgespeeld; het kampioenschap bijna behaald is; terwijl het eerste nog Rood en Wit, Phoenix en V.R.A. moet ontmoeten. Al zouden al deze matches verloren worden, dan nog mag 1928 als een succesjaar der Club genoemd worden. Cricket gebiedt dat successen met beschei denheid geaccepteerd dienen te worden, doch uitzondering mag gemaakt worden voor drie achtereenvolgende overwinningen op Phoe nix; Quick en Hermes D.V.S.; allen uitge speeld. Vooral de overwinning te Schiedam is een triomph, want slechts weinige teams komen daar ongestraft vandaan. Het ligt niet in mijne bedoeling eene be schouwing te geven omtrent de resultaten van het eerste elftal, evenmin acht ik het tijd om nu reeds lof te zwaaien over het tweede, doch één man slechts geldt dit artikel en wel Hans Soruyt, aanvoerder van het eerste elftal. Toen Mahler in 1927 te kennen gaf dat hij het jaar daarop het eerste niet meer zou aanvoeren, aan actief en geregeld cricket niet meer zou deelnemen, werd Spruyt bereid ge vonden het eerste aan te voeren. Zij die wel eens cricketelftallen hebben aangevoerd, weten maar al te goed dat het waarlijk geen „easy run" is, doch Spruyt heeft zich door al die moeilijkheden glansrijk heen geslagen en de behaalde successen zijn voor een groot deel aan hem en zijn taktische leiding te dan ken. Goede captains zijn nu eenmaal dun ge zaaid en een goed cricketer is nog geen goed captain. Of Spruyt een goed captain is kan hier buiten beschouwing blijven. Waar ik op doel is zijn bescheidenheid en eenvoud en Warmoesstraat 42 - Amsterdam Kijkt naar Uw Hoed. Ieder ander doet het. Reguliersbreestraat 24 in Borsalino- en Wardhoeden -7- si >t I i' A t -kT,'' L v 1 -• A.F.C.-ecs, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 6