welke voor de meesten van ons een deel van ons leven geworden is. Wat onze A.R.O.L.-wedstrijden betreft, kunnen wij met genoegen cdnstateeren, dat tot nu toe reeds 8 deelnemers geboekt kon den worden, n.l. D.E.C., H.F.C., R.C.H., Robur et Velccitas, V.V.A., Z.A.C. en Zee- burgia en A.F.C. Wij vertrouwen, dat ook Blauw-Wit niet zal ontbreken en hopen, dat „Ajax" dit jaar eens aanleiding moge vinden ons tournooi, dat gehouden zal worden op 26 Augustus en 2 September, door haar deelname op te luisteren. De Algemeene Vergadering van den A.V.B. bracht ons een voorstel tot medische keuring van spelers onder 18 jaar. Helaas mocht dit voorstel niet de vereischte meer derheid verwerven, waarmede dus de van Bondszijde voorgeschreven keuring van de baan was, doch wij zullen overwegen ons H.R. in dien geest te wijzigen, dat geen nieuwe leden van bovengencemden leeftijd voor een onzer elftallen kunnen uitkomen, in dien zij de bedoelde medische verklaring niet kunnen overleggen. Verder was er een voorstel aan de orde om bij den A.V.B. een controlesysteem met verplichte ruilformulieren in te voeren. Ook dit voorstel werd verworpen, speciaal dank zij de tegenkanting van de grootere vereeni- gingen, welke al dat gedoe met identiteits kaarten etc. reeds welletjes vinden. Indien men er zich nu toe bepaald had, den captains het recht te geven een elftalopgave van de tegenpartij te verlangen, dan hadden wij ons daarmede kunnen vereenigen. Wat ons be treft kan men zooveel controleeren, als men wil, maar laat men ons niet dwingen een las tige en met boete verbonden controle uit te oefenen, welke ons niet interesseert. Overigens was er niet veel nieuws. Alleen kan het ons slechts verheugen, dat het Be stuur, hetwelk de laatste jaren met zooveel succes gewerkt heeft/ ongewijzigd gehand haafd bleef, wat zeker de rustige ontwikke ling van den A.V.B. ten goede zal komen. Den spelers onzer lagere elftallen zouden wij willen vragen, wanneer A.F.C. weer eens kampioenmedaljes in ontvangst te nemen krijgt? Thans gingen we met leege handen naar huis; dit moet het volgend jaar anders wezen! Ten slotte willen we nog memoreeren, in verband met het gehaspel over de beruchte Sintelbaan, dat wij reeds meer dan een jaar geleden ons veld voor den aanleg van de be- noodigde oefenbaan, hebben aangeboden. De baan ware dan reeds vorigen zomer gelegd geworden en men had den binnen- en bui ten landsche deelnemers tijdig een goede loopbaan kunnen aanbieden. Men had ech ter geen ooren naar onze voorstellen; blijk baar omdat men liever elders een sintelbaan ter beschikking wilde krijgen. Als wij alle krantenberichten mogen gelooven, is thans veel meer geld uitgegeven en heeft men het doel, een goede oefenbaan voor onze en de buitenlandsche deelnemers, ten eenenmale gemist I. H. GALAVAZI. DE GESCHIEDENIS VAN HET AROL-TOURNOOI. Op 20 December 1922 trof de A.F.C. een gevoelig verlies door het overlijden van haar lid A. R. Onslow van Lierop, een van die harde clubwerkers, die bezield met een schier onverwoestbaar enthousiasme, steeds in de voorste rij stond, waar het de belangen van zijn geliefde A.F.C. betrof. Kort na zijn verscheiden had onze toen malige Penningmeester J. G. M. Bosch de sympathieke idee de vereeniging een fraaien zilveren beker aan te bieden, met de CO"^*rW0Pfr*» A.F.C .-ers, begunstigt onze adverteerders! 2

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 2