mat ij Barwte Adspirant-leden Vrijdag. Aanvang 7.30 uur. De leiding is in handen van P. v. d. Velden en N. Selles, welke de diverse oefeningen onder leiding van den bondstrainer Bob Glendenning hebben ingestudeerd. Voorloopig zullen op deze avonden geen z.g. partijtjes" gespeeld worden. Alle oefeningen zijn gebaseerd op het aan- kweeken van balcontröle en uithoudingsver mogen. Door vertrek van diverse spelers der hoogere elftallen naar het buitenland zijn vele opschuivingen noodzakelijk. Zij, die hiervoor in aanmerking willen komen, zullen zooveel mogelijk de trainingsavonden moeten bij wonen. Wij hebben allen natuurlijk enkele voet- bal-wedstrijden in het Olympisch Stadion ge zien en ieder, die oogen in z'n hoofd heeft, heeft hiervan één ding kunnen leeren. Heb ben wij niet allen zitten smullen van de weergalooze voetbalkunst der Uruguayers en Argentijnen? Hooren wij nu nog niet steeds spreken over de buitengewone handigheid en baltechniek van een Nazassi, een Orsi, een Fernandez, om maar niet eens te spreken over den voetbaltoovenaar Andradeü Zeker! Met geestdrift en enthousiasme wordt wel eens een wedstrijd gewonnen, doch hiermede alléén komt men toch niet ver. De Olympische spelen hebben ons duidelijk laten zien, dat een ploeg, die aan enthou siasme een behoorlijke dosis balcontröle en speltechniek paart het in doorsneê steeds zal winnen van een ploeg, welke laatstgenoemde factoren mist. Ligt het dus niet op den weg van iederen voetballer, die hoogerop wil, van iederen voetballer, die op het voetbalveld iets wil presteeren, om te trachten zich deze factoren eigen te maken. En zou het nu werkelijk zoo moeilijk zijn om een bal behoorlijk te stoppen, om een bal snel te kunnen opbrengen, zonder hem tel kens ver voor zich uit te moeten trappen, om zuiver te kunnen plaatsen, om behoorlijk te kunnen koppen, om met beide beenen te kunnen spelen? Als iemand geld wil verdienen, zal hij moeten werken; en kan hij niet werken, dan moet hij het leeren. Zoo is het met voetballen ook. Wil iemand in een elftal uitkomen, zal hij moeten kunnen voetballen en kan hij niet voetballen, dan moet hij het leeren. A.F.C.-ers, ik veronderstel, dat gij allen Privé- en Cursuslessen in de allernieuwste Soeiety-Dansen door ons in het Buitenland bestudeerd Als assistente Mej. MARY DORLAS Vraagt inlichtingen of Prospectus DANS1N5TITUUT VONDEL5TR, 80,TELF,28031. A.F,C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 8