Verleden jaar verloor ons elftal van Leonidas met 60. Thans zouden we beter oppassen. Onze junioren pakten flink aan. Na acht minuten kreeg onze linksbinnen den bal op een twintig meter afstand van het Leonidas-doel voor zijn voeten en doelpuntte onhoudbaar. De vreugde ir het A.F.C.-kamp was onbeschrijfelijk. Maar het was van kor ten duur. Een misverstand in de A.F.C.- achterhoede was ons noodlottig. De midvoor van Leonidas profiteerde hiervan, en schoot onhoudbaar in. Dit was het begin van de pech. Hierna was het rusten. Wij spoorden onze junioren nog eens flink aan hun best te doen. Na de rust kreeg onze keeper een paar harde schoten in den hoek te verwerken, wat hij kranig deed. Een heer, naast mij, merkte even op, dat zoo n keeper wel in een eerste klas wedstrijd in doel kon staan. De tijd verstreek. Nog een paar minuten en het was tijd. De stand was 11. Nu kwamen de gedachten van verleden jaar weer boven. Penalties nemen Iedere partij drie stuks. Wie er het meest in schoot was winnaar. A.F.C. begon te schieten. De l e bal keihard tegen de lat. De tweede er ver over. De derde was een doelpunt. Een schrale troost. Nu moest Leonidas nemen. Twee felle schoten, onhoudbaar voor onzen keeper, vlogen in ons doel. Hiermede plaatste Leoni das zich in de volgende ronde. Nu moesten onze jongens de verliezers ronde spelen tegen Haarlem, winnaar van het tournooi verleden jaar in Haarlem. In dezen wedstrijd hadden onze junioren alweer met pech te kampen. Zij speelden veel beter dan Haarlem. En net zooals het altijd gaat, een doorbraak van de tegenpartij en A.F.C. verloor dezen wedstrijd geheel onverdiend. Nu waren wij geheel uitgescha keld. Maar zooals ieder A.F.C.-er betaamt, het leed was al gauw vergeten. Om kwart voor vijf werd de terugtocht naar A'dam ondernomen. Mijnheer G. Scheepens, die natuurlijk ook aanwezig was, huurde een groote auto, die ons naar den trein bracht. Aangezien de derde klasse vol was, mochten wij le en 2e klas reizen. Wat de stemming onder de junioren betrof, konden wij niet bemerken dat ze tweemaal verloren hadden. In Amsterdam aangekomen bedankte ieder juniorenlid den Heer Langevoort, voor dezen prettigen dag. Zoo'n dag, onder leiding van genoemden Heer, zal bij ieder A.F.C.-junior nog lang in het geheugen blijven. Mijnheer Langevoort, ook mijn dank voor den leuken dag. Alvorens te eindigen, kan ik niet nalaten nog een klein woordje te schrijven. le. Onze junioren hebben allen hun best gedaan. Om ze een voor een de revue te COn"*nt,No>L UB A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 6

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 6