burgia te winnen weder een kans op de eerste plaats kregen, is het toch niet mogen ge lukken het kampioenschap te behalen, wij eindigden: No. 4: 18 gesp., 10 gew., 3 gel., 5 verb, 23 punten: 5736. Het eenige lichtpunt van de tweede helft van het seizoen was m.i. de uitwedstrijd tegen Velox. Hier werd gestreden met een élan, hetgeen wij zoo dikwijls gemist hebben; wan neer in het nieuwe seizoen ons le elftal met denzelfden geestdrift als in Utrecht speelt, dan, mijne Heeren, kunnen wij weer opti misten worden. Het tweede heeft een zeer behoorlijk debuut in de reserve le klas gemaakt en neemt de vijfde plaats in met: 18 gesp., 7 gew., 4 gel., 7 verb, 18 pnt.: 3748, waarmede wij van Nek en z'n man nen geluk kunnen wenschen. He derde elftal heeft ons vooral gedu rende het laatste gedeelte van het competitie program zeer aangenaam bezig gehouden. Het slot was dat zij met Watergraafsmeer II met 14 gesp., 4 gew., 0 gel. en 10 verb, 8 punten, 2865, op de laatste plaats ein digden. De beslissingswedstrijd bracht alle sensaties, welke bij een voetbalmatch moge lijk zijn. Eerst wonnen wij met 32, toen door een protest van Watergraafsmeer en een benutte penalty werd het 33, waarna verlengd werd. Eerst in de laatste seconde van de verlenging maakte Maas een lieflijk doelpunt. Hoewel ik geen Spaansch bloed in de ad ren heb, had ik hem bijna omhelsd. De eindstand der lagere elftallen is als volgt: A.F.C. IV no. 3 16 A.F.C. V no. 5 14 A.F.C. VI no. 6 13 Jun. no. 3 11 Adsp. no. 2 12 11 0 5 22 57—37 4 3 7 11 39—43 5 0 8 10 34—50 7 0 4 14 47—22 9 0 3 18 47—19 Dat door het 5e en 6e geen betere resul taten bereikt zijn, vindt zijn oorzaak in het veelvuldig wegblijven van spelers. Deze gruwelijke onbeleefdheden zullen door het be stuur in het aanstaande seizoen voorbeeldig worden bestraft. Daar de Adspiranten met een gelijk aantal punten met D.W.S. en Z.S.G.O. bovenaan het ranglijstje eindigden, werden ook hier beslissings-wedstrijden gespeeld. Van Z.S.yr.O. werd met 60 gewonnen, doch van D.W.S. werd op de Z.S.G.O.-prairie met 1 0 verloren in de vierde verlenging, waardoor D.W.S. Kampioen werd. Het was en voor de jongens, en voor hun actieve leider Langevoort een groote teleurstelling. Het seizoen werd geopend met de AROL- beker-wedstrijden, welke vooral in sportief opzicht een groot succes werden. Dit jaar werd deelgenomen door Z.A.C., Blauw-Wit, A.G.O.V.V., V.V.A., D.E.C., Zeeburgia, Stormvogels en A.F.C. Zonder de andere deelnemers tekort te doen, kunnen wij gerust zeggen, dat het tournooi door Z.A.C. be- heerscht werd. Door met 51 van Blauw- Wit, met 30 van V.V.A. en met 20 van D.E.C. te winnen, kregen de sympathieke Zwollenaren den beker voor één jaar mee naar huis. A.F.C. won den eersten dag met d 0 van Zer burgia, maar werd door een 4—O-nederlaag tegen D.E.C. uitgeschakeld. De wedstrijden voor jongere spelers had den een zeer aangenaam verloop. Hoewel het spel niet op bijzonder hoog peil stond, werd er met prettig enthousiasme door de le O.H.S., 2e O.H.S., M.T.S., K. v. M. en twee A..F.C.-elitallen om den beker gestreden. De le O.H.S. was zeer verdiend de gelukkige door in de finale met 20 de M.T.S. te kloppen. Ik heb altijd een zeer bijzondere sympatie gehad voor het veteranen-elftal (waarschijn lijk omdat ik nooit mee mag doen). Het is natuurlijk ondoenlijk om al hun successen hier te bespreken, alleen wensch ik een uit zondering te maken voor den wedstrijd op het Stadion tegen de Blauw-Wit-jongelingen. De match werd door onze geweldigen met 4—1 gewonnen. Deze wedstrijd zal voor alien, die hem bijwoonden een openbaring geweest zijn. Zulk een tempo was niet vete- raanlijk. De viering van ons 33-jarig bestaan in 1 Europe was een triomph voor de feest- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 4