Al hebben wij verleden jaar ons doel niet bereikt, toch mogen we niet ontevreden wezen. Wij hebben tenminste gezien, dat het kan en hebben ook wel gevoeld, wat er nog aan hapert. Welaan dan, met frisschen moed opnieuw begonnen! Geprobeerd de begane fouten te herstellen, om niet weer in herha lingen van den terugslag, zooals wij helaas in het vorig seizoen moesten meemaken, te vervallen. Speciaal tot de jeugdige A.F.C.-ers zij het gezegd: Gij zijt de hoop der toekomst; bin nen kort of lang kunt ge geroepen worden, als speler van ons eerste elftal de oude rood zwarte kleuren te verdedigen. Het moet als sportman Uw grootste eer, Uw hoogste doel wezen, eens het bewijs te mogen leveren, dat de oude geest in het jonge A.F.C. nog vaar dig is. Denkt steeds aan den goeden naam Uwer Club, der 34-jarige, der Club met een verleden, een traditie, thans Uw Club! Vóór alles ligt de toekomst onzer Vereeni- ging in handen der spelers van ons toekom stig eerste elftal. Bereid U daarom allen zoo goed mogelijk op het komend seizoen voor. Komt oefenen op de aangewezen avonden, doet wat gij kunt, om zoo fit mogelijk te wor den. De opengevallen plaatsen in ons eerste elftal moeten opnieuw worden bezet, ook ons tweede heeft dringend aanvulling noo- dig, en wie weet hoeveel tot nu toe nog on ontdekte krachten door serieuse oefening aan het licht zullen komen! De Olympische voetbalwedstrijden heb ben ons doen zien hoe ontzaglijk veel er nog te leeren valt. W^elk een genot was het, de volmaakte balcontröle der finalisten te kun nen bewonderen. Hoe wonderlijk was deze macht over den bal; altijd meteen stil, zelfs de hardst gespeelde ballen, onverschillig of ze met het hoofd, de borst of de beenen ge nomen werden om dan onmiddellijk ter ver dere expeditie gereed te liggen; hoe zuiver het plaatsen met hoofd en voet. Hier bleef men niet staan kijken, wat de kameraad eigenlijk wel zal uitvoeren, neen, altijd trachtte men vrij te loopen, om den mede speler gelegenheid te geven den bal te plaat sen en een combinatie op te bouwen, zonder welke de vijandelijke verdediging practisch niet te passeeren was. Men kan over dit spel werkelijk niet uitgepraat raken! Nu weet ik wel, dat een dergelijke vol maaktheid voor onze spelers practisch niet te benaderen is, en dit is ook niet noodig, doch veel kan men trachten na te volgen. Eén ding is zeker, dat de eerste eisch voor zulk een spel een enorm uithoudingsvermo gen is. Men moet daarvoor absoluut fit wezen en in die richting dienen onze spelers in de eerste plaats verbetering te zoeken. Toch zijn de herinneringen aan het Olym pisch Voetbaltournooi speciaal voor het Bestuur niet onverdeeld gunstig. Iets ver schrikkelijks was de verdeeling der toege wezen plaatskaarten. Bij de reusachtige be langstelling was het te begrijpen, dat de toe wijzing gering was. En had het bij het aantal plaatsen voor den wedstrijd Holand Uruguay nog eenige reden dezelve te ver loten, bij de finale No. 1 was het aantal zoo uiterst gering, dat een loting gekkenwerk zou geweest zijn, zoodat wij deze plaatsen alleen aan officials en spelers uitreikten. De ontevredenen mogen bedenken, dat iedereen gelegenheid heeft gehad een doorloopende kaart te nemen, of bij het N.O.C. plaatsen aan te vragen, en dat het Bestuur een groo- ten last van werkzaam- en onaangenaam heden vrijwillig op zich nam, om tenminste een gering aantal gelukkigen op een gemak kelijke manier in het bezit van een plaats bewijs te stelen. Wat dit gemak beteekende, zal men wel bij den overgespeelden wedstrijd Uruguay-Argentinië beseft hebben. De licht zijde van de toen gevolgde, veel becriti- seerde en voor velen, die zich voor de voetbalsport verdienstelijk maken, zoo ont zettend onbillijke regeling, vond ik daarin bestaan, dat men zich thans opofferingen moest getroosten om een plaatsje machtig te worden, en dit was juist voor de vele onte vredenen en gemakzuchtigen een harde, maar goede les. Men zal thans misschien het werk der betrokkene Bestuursleden en vooral de A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 2

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 2