Café „Moderne" Leidscheplein 19-21, Amsterdam Houthandel J* VINK LEEKENCRICKET. Voetbal begrijp ik, voetbalwedstrijden heb ik twintig jaar lang gevolgd. De score is makkelijk te onthouden, en ik weet, dat als de vijandelijke voorhoede dicht bij het doel zit, je „off side" brult. Misschien wordt de scheidsrechter wel zenuwachtig. Ook rugby en hockey begrijp ik. Dank zij de onbegrensde activiteit van ons als be stuursleden is dat iets of is dat niets hebben we deze spelen op ons veld leeren kennen en leeren apprecieeren. Maar cricket! Ik heb tegen cricket altijd iets gehad. Ten eerste vind ik het vreeselijk gek, dat je wel weet, wanneer je begint, maar alleen de goden schijnen te weten, wanneer het afgeloopen is. Ten tweede: de verslagen! Maandagsochtends mteet ik mij een krant aan, en als goed A.C.C.-er (ik ben donateur, moet U weten!kijk ik onmiddel lijk de uitslagen van „mijn" club na. „A ha denk je; „ze hebben alweer gewonnen!" Vol moed begin je aan het verslag. Ik zeg U, je kan de Petterson of de A.B.C. fifth edition vlugger begrijpen dan een cricketverslag! Toch heb ik mij, aangelokt door het schit terende zomerweer en gedwongen door het feit, dat ik bijna al m'n duiten aan de Stadion- loketten geofferd heb, laten verleiden, om 3 Juni A.C.C.Hilversum te gaan zien. Bij m'n vruchtelooze pogingen om het veld te ontdekken, landde ik aan een paviljoen, alwaar diverse rood-zwarte blazers mij de overtuiging gaven, dat ik niet ver van het cricketveld af kon zijn. Daar zat de heele C- J. DE BOER troep: Rudi Beuth, welvarender dan ooit; Harold Oliver, die overtuigd was, dat Duitschland „dik van Uruguay zou winnen; Arno, vermomd als Dhyan Ghand en zoo meer. „Hoe staat het?" vroeg ik met een totaal misplaatst zelfvertrouwen. „Hilversum 42 voor 8." „En jullie?" „Nou, niks natuurlijk; 't is pas één uur. „Dan zou ik toch maar niet zoo optimis tisch zijn", meende ik. 420 is toch zeker een reuze achterstand. De blikken, die ze mij toewierpen, over tuigden me dat ik, huns inziens, öf gek ge worden was van de warmte, öf het steeds geweest was, maar dat ze het niet eerder zoo gemerkt hadden. Ik was opvallend stil en wandelde het veld op, waar Gé Bosch met blijkbare be langstelling naar een anderen wedstrijd stond te kijken. „Ze hebben de follow on", begroette de A.R.O.L.-baas mij. „Zoo, is dat nog al wat?" vroeg ik opge ruimd. Ook thans merkte is, dat mijn vraag ver wondering wekte. Tusschen al die Hollan ders, die op dat moment Engelsche woorden gebruikten, die ik nooit op school geleerd heb, verdween mijn laatste restje zelfver trouwen. Maar met het plichtsgevoel, mij eigen, ging ik verder, tot ik het scoringbord bereikt had. Op een plank, die herinnerde aan een opgraving uit Glozel, stonden getal len en cijfercombinaties, waarb.j de binomiaal- Lodewijk Tripstraat en Jacob Catskade AMSTERDAM Telefoon 42970 Handel in ALLE SOORTEN VUREN- EN GREENEN HOUTWAREN - 11 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 11