Eenige dagen later hen medegenomen (tegen wil en dank) naar het kasteel van eenige onzer beste voetballers en aan der- zelver oudelieden voorgesteld. Wederom laat thuis, maar niet slecht gespeeld, aange zien het midden in de week. Na eenig gepraat bleek, dat onze Hol- landsche lessen niet geheel en al vergeten waren, daar Captain begon al zijn Hol- landsche zinnen op te ratelen, hetgeen de jongste van de twee gastheeren (toch ook al ene bekende voetballer) de doodschrik op het lijf joeg, immers zijn Pa en Moe zaten erbij. De Captain bleek al goed Hollandsch te kennen. Hij antwoordde tenminste op een Engelsche vraag in zuiver Hollandsch: ,,Ik weet het niet!" Na afloop der tweede finale Uruguay Argentinië opnieuw begeleid naar de Casa Olimpica, alwaar de Urugueezen ontmoet en Andrade, Scarone en andere sterren een handteekening afgepingeld, hetgeen gemak kelijker gaat dan de bal! Vrijdagmiddag ongeveer een uur te laat op kantoor, aangezien een roerend afscheid ge arrangeerd op het Centraal Station, hetwelk eenige uren later nog onder water van heete tranen. Mexicaansche Captain bijna veron gelukt, aangezien te ver uit den trein om afscheid te zwaaien. Hij een onzer opge dragen de groeten te doen aan iedereen, die REDEKER's SIGARENMAGAZIJN Koninginneweg 67 - Telefoon 26375 hij kende en aan alle A.F.C.-ers, zijnde voet balbroeders. Met hem afgesproken, dat wij hem, na serieuze training zouden ontmoeten in Los Angeles op de Olympische spelen in 1932. So long! The two of us. ROBUR ET VELOCITASA.F.C. 4—3. Zoowaar, daar was weer een gelegenheid, om onze oude Apeldoornsche vrienden te ont moeten. Thans een propaganda-wedstrijd in Bilthoven. Laat ik zoo aan het einde van het voetbal-seizoen (misschien bij verschijnen reeds midden zomerseizoen) niet te veel uit wijden over dezen wedstrijd. Bij Robur had Jan v. Meurs zijn dag (of was het niet zoo en is hij altijd zoo productief?) en scoorde drie goals. Rust bracht ons een 31-achterstand, dank zij een goede through-pass van Brusse aan Wolters. Na half-time werd het span nend, toen het door toedoen van Brusse ge- ruimen tijd 32 stond, doch Robur bracht het op 42 en eerst kort voor het einde werd het 43, te kort om nog een serieuze kans op den gelijkmaker te hebben. Na afloop ont ving Robur den mooien wisselbeker en A.F.C. een herinnerings-medaille, uitgeloofd door een Robur-enthousiast, woonachtig te Bilthoven. P. v. d. Velden als aanvoerder dankte met eenige welgekozen woorden voor de attentie Aan de Bilthovenaren onze dank voor de vlotte en prettige afwerking. In Utrecht werd de oude Robur-A.F.C.- band nog wat inniger gemaakt. Er ontbrak deze keer de „finishing touch", maar enfin, Robur-vrienden, het was daarom niet minder goed gemeend en jullie weten per saldo toch precies, waar je met A.F.C. aan toe bent. En dat is toch op zichzelf een hoop waard. Wel nu, zooals jullie ook persoonlijk gezegd, we kennen onze plichten en er zal zich zeer zeker een gelegenheid voordoen in het nieuwe seizoen om onze rol als gastheeren weer te spelen, zooals dat tusschen Robur en A.F.C. ieder op zijn beurt behoort. SPELER. 5IGARENMAGAZyN.^\ A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 10 -

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 10