Ijzerwaren en Gereedschappen N V H. REPKO J. L. H. SMITS Co. Iedereen had het gezien, behalve de scheidsrechter. Je moet maar pech hebben. Even later een formidabele kogel van Grim- berg, die juist in den uitersten hoek van het doel belandde. A.F.C. juicht, de scheids rechter wijst naar het midden maar.... mis hoor, de Haarlem-keeper komt bewijzen, dat de bal door het zijnet is gegaan en onze scheidsrechter annuleert. Summa summarum nog steeds 1—1. Tien minuten voor tijd geeft Wolters den bal zeer tactisch aan Brusse, die er mee van door gaat en er 21 van maakt. Onze verdediging houdt zich taai en wij winnen met 2—1. Het was een buitengewoon ge zellige wedstrijd en Haarlem is een prettige tegenstander. Alleen moeten enkele onzer voorhoede-spelers, zich iets minder aan kan keren schuldig maken, want dat is heusch van slechten invloed voor hun mede spelers en het dient nergens voor. Wie de schoen past Hoewel ons hiervan niets bekend was, moesten wij om 4 uur de halve finale tegen Rapiditas uit Weesp spelen. Een keurelftal van beroepsworstelaars verscheen tegen ons in het veld. Na een halve minuut was het al 10 voor Weesp, tengevolge van een omhelzing tusschen v. d. Velden en Spits, waar Haaxman verwonderd naar stond te kijken. Piet Wolters maakte spoe dig met een harde schuiver de gelijkmaker. Verder heeft de voorhoede niet veel uitge richt, het ontzag voor worstelaars scheen erin te zitten. Onze verdediging vocht echter als leeuwen. Haaxman was geweldig jen hield met prachtstanden, alles uit zijn doel. V. d. Velde en Spits weerstonden eiken aanval. Breethof speelde of zijn leven er van afhing, kunst als je eindelijk weer kan spelen, wanneer je'drie maanden je voetbalschoenen hebt moeten laten liggen voor een voetbal afkeerig wezen. De verlenging bracht ons ook geen re sultaat en er moest dus geloot worden. Rapiditas vond, dat er met het opgooien van een geldstuk geschwindeld kon worden. Met lucifertjes, stelde er een voor, laat er twee 100 Meter loopen, proponeerde een ander, er om knobbelen vond een recht schapen A.E.C.-er. Doch er werden keurig twee papiertjes gemaakt met „winnaar" en „verliezer" erop. Deze werden a la Ramberg in een hoed gedeponeerd en door elkaar geschud. De Rapiditas-captain sloot de oogen en greep, ja A.F.C. zou A.F.C. niet geweest zijn, als hij niet „winnaar" uit de hoed gegrabbeld had. Zoodoende zaten wij er naast Toch deed het ons plezier, A.F.C. 1 in twee achtereenvolgende wed strijden niet geslagen was. Om den trein van 6.20 te halen werd een 400 Meter race georganiseerd, waarin zoowel vrouwen als mannen meeliepen. Re sultaat: tot bij Weesp kon niemand een woord uitbrengen. Tamelijk gaar kwamen wij in Mokum. In het geheel genomen een gezellige voetbal dag. •Eppals. DE EERSTE KAMPIOENSWEDSTRIJD VAN HET JONGSTE A.F.C. Het was schitterend zomerweer, eigenlijk voor voetbal iets te warm, toen onze ad- spiranten op 6 Mei hun eerste kampioens wedstrijd tegen Z.S.G.O. op het D.W.S-ter- rein aanbonden. Er werd direct flink aangepakt en beide partijen wogen in het begin goed tegen el kander op. Onze voorhoede combineerde aardig, doch de aanvallen strandden steeds op den boven alle spelers uitstekenden Z. S.G.O.-back. Doch niet ontmoedigd, kwamen de onzen steeds weer terug en er zat een doelpunt in de lucljf. De halflinie, waarin vooral Jan de Bruin uitblonk, voedde de Warmoesstraat 42, Amsterdam OP ELK GEBIED Kijkt naar Uw Hoed, leder ander doet het. R EGULI ERSBREESTRAAT 24 j in j Borsalino- en Wardhoeden AF.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 8

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 8