Café „Moderne" I Leidscheplein 19-21, Amsterdam j Houthandel J. Vink en atmosfeer nog wonnen door het ge dempte licht, is de lach niet van de lucht geweest. Het bal en het souper moet ge meege maakt hebben. Want wel versnedener pen nen dan de mijne zouden expressies te kort hebben om U een beschrijving te geven van de vreugde en de stemming, die daar heerschten. Hoe laaide het enthousiasme op, toen Galli aan het souper Piet Vermeulen hulde bracht voor wat hij dezen avond als con ferencier weer gepresteerd had. Toen zong de eene helft van de zaal „for he is a jolly good fellow", terwijl de andere helft, die een paar maten achter stand boekte, „Lang zal hij leven", brulde. En in het midden stond Piet, toch wel gelukkig, dat z'n vrienden zoo apprecieeren wat hij tallooze jaren voor ons gedaan heeft. Na afloop van het souper schetterde de Foolish-Band weer step's and charlestons de zaal in. Een taak, die zij overgenomen had van de Reds-Band, ons eigen strijkje, dat van acht tot twaalf gespeeld heeft op een wijze, die iedereen bewondering af dwong en hen, die getwijfeld mochten heb ben aan hun prestaties, zéér zéér aangenaam verraste! Inmiddels steeg de vreugde bij liet bal ten top. Het werd kwart' voor vier, vijf voor vier, niemand dacht aan weggaan.Men vroeg steeds om nieuwe dansen, tot ein delijk om goed vier uur, de muziek liet Wilhelmus inzette, ten teeken, dat het feest ten einde was. We hebben allemaal een gat in den dag geslapen, toen hebben we den inhoud onzer vestzakjes natellend, bedenkelijk het hoofd geschud, maar een minuut later vergoelij kend tegen ons zelf gezegd: „Maar 't was toch ook zoo zeldzaam leuk!" SERIEWEDSTRIJDEN A W. 13 Mei. Centraal-Station. Vertrekuur 11.35. Precies 11.32 onder de klok elf spe lende A.F.C.-ers. A.F.C 1 vertegenwoordi gende, vergezeld van 4 vrouwelijke sup porters en onzen vriend Jan Snellemari. in ver overschreden maximum-snelheid wer den kaartjes genomen en wij belanden pre cies 11.35 in een soort beestenwagen, wat men in Holland ook nog derde klasse noemt. Gedurende de reis naar Bussum wilden E. Rood en Jan Snelleman hun krachten meten, met het ongunstige resul taat, dat Jan's keurig colbertjasje een groot gat op den rug vertoonde. Gelukkig voor hem, kende hij een lief nichtje in Bussum om dit onzichtbaar te laten maken. Hij was er echter den geheelen dag vol van, dat hij nog nooit op zoo'n gekke plaats een gat had zien zitten. Om 1 uur werd op het hoofdveld van het buitengewoon genoeglijke Sportpark begon nen tegen Haarlem 1, dat met vijf invallers verscheen. Wij stelden ons als volgt op: Haaxman, v. d. Velden, Spits, Haas, Ruijs Breethof Wijbenga, Grimberg, Wolters, Brusse en Rood. Er werd door A.F.C. zeer enthousiast en behoorlijk gevoetbald. Haarlem slaagde er eerst in te doelpun ten. Enkele kansen gingen voor ons verlo ren door te laat voorzetten en ongelukkige schoten van Wolters en Grimberg. Kort voor rust zette Wijbenga een corner keurig voor het doel, welke door Brusse werd in gekopt. Met 1 1 werd gedraaid. Wij had den afgesproken, dat wij zouden winnen en er werd zoodoende na rust zeer enthou siast gespeeld. Onze halflinie gaf met flinke trappen de voorhoede voortdurend gelegen heid het Haarlem-doel te bestoken. Een mooie voorzet van E. Rood werd door den Haarlem-back met de hand weggeslagen. C. J. de Boer Lodewijk Tripstraat en Jacob Catskade Amsterdam - Telef. 42970 Handel in alle soorten Vuren- en Greenen-Houtwaren A.F.C -ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 7