Gelukkig begreep ik daar „le gein" niet van. Dan is onze rechtsbuiten niet zoo „opge ruimd" als 't wel lijkt, 't Zit meer in het professorale van 't voorhoofd. Misschien toekomstig prof. de Billard. Met onzen drummer, goalgetter, tafelredenaar, lady- Killer enz. heb ik hoogloopende ruusje ge had over z'n tachtig pond, maar m'n aanbod, om 't op kosten van ongelijk uit te laten maken in de Bijenkorf, sloeg hij af mét de smoes, dat 't weegmachinetje een hekel aan h em had. Piet W. had gehoord, dat er over „the man with the brains" gesproken was en kwam, om vooral zeker te zijn, even vragen of hij daar werkelijk mee bedoeld was. Natuurlijk Piet, niet zoo somber hoor, we werken met het ei ook. Uit angst ruzie te krijgen met de Schakel redactie over m'n ruimtehonger, besluit ik 'e zaak hier met het refrein: A.F.C.-ers treedt allen fit in het veld, het veld, Dan zijn je dagen als tweede klasser geteld. De andere hef' DE SLOTFUIF IN l'EUROPE Van negen tot vier Stemming! Er was eigenlijk heelemaal geen motief om te fuiven. Van de acht elftallen maar dan ook niet één kampioen, bij den N..VB.- beker een zeer roemlooze dood gestorven (tout était perdu, aussi l'honneur tegen het onderschatte A.D.W.), de schatkist zoo leeg als het net van onze tegenpartij, dus dus werd de slotfuit in l'Europe een suc ces, die herinneringen wekte aan onze Bel- levue-Knala vonden Het gekste was, dat de vooruitzichten niet eens zoo heel mooi waren. De kaart verkoop was erg stroef gegaan en eerst den dag voor de Soiree werd de markt wat vaster. 1 och was het nog een zorgelijk stel, de feestcommissie, toen dit illuster stel jongelui Zaterdagsmiddags bij Eggers zat te vergaderen; liever gezegd, zat te reke nen. We klopten nog niet heelemaal en toen een der meest enthousiaste commissie leden met een geheimzinnig gezicht vertel de, dat hij nog voor acht gulden vier en zestig mutsen gekocht had, wisten de an deren niets anders te doen, dan voor de schrik gauw een borrel te nemen. Hoe de stemming dezer tellende, reke nende en ploeterende commissie eenige uren later was, laat zich raden. Toen immers bleek, hoe geweldig de avond verliep. De zaal overtrof de verwachtingen, ik wil geen namen noemen, maar de entourage van dit etablissement en van de inrichting waar we verleden jaar trachtten feest te vieren, verschilde wel eenigszins! Wel dankbaar mogen we hen zijn, die op de planken de aandacht kwamen vragen voor hun muzikale of declamatorische pre staties. Het was allemaal eerste klas en ik meen, dat Gaité, Mille Colonnes c.s. met een cabaretprogramma, zooals bij ons ge geven werd, best in hun sas zouden zijn. Dankbaar besprak men het geziene en gehoord, waarover Piet Vermeulen elders vertelt. Dank ook aan den strateeg, die bij den bouw van l'Europe tusschen de dans- en souperzaal een tent heeft laten bouwen, waar het goed toeven was. In dit genoeg lijke hoekje, waar de blonde biertjes èn de zachtgekleurde voortbrengselen van on ze meest vaderlandsche industrie aan kleur REDEKER'S SIGARENMAGAZIJN Koninginneweg 67 - Telefoon 26375 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 5IGARENMACAZyN.Mk CKZ!i7l\ arïté&e^,afxCruw\ ofruxaXrnadt, —Cv <SscAes-77ïïiaT7

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 6