fóieyinSutp *"r s Stille Kracht* 7' nadere beschouwing kwamen er natuurlijk wel eenige minder goede eigenschappen aan 't licht, maar wat kan men anders verwachten van zoo'n moederloos geval. 'Een beetje gepunktrol hier, een perma nent weetje daar kukirol en wonderolie hebben er, tenminste volgens de buren bij den doop aanwezig iets genietbaars van gemaakt. Aanschouwt hier het gewrocht Wat we nu uit ons duimpje gaan zingen 't Is heelemaal geen Engelsch, ph neen, 't Zijn Hollandsche woorden en daden, Van spelers uit A.F.C. I. Onze klemvaste keeper Hans Haaxman, Die denkt dikwijls dat-ie het kent, En forceert hij soms heel gekke standen, Dan is dat voor het parlement. De linksback ons aller vriend „Botje", Loopt nog niet zoo lang met ons mee, Maar geef ons nog tien van die „Botten", Dan vast promoveert A.F.C. (zei u iets?) Als rechtsback fungeert vaak m'n partner, Daar loop je heel makk'lijk omheen, Hij speelt 's zomers polo in 't water, Maar dat doet ie vreeslijk gemeen. Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe Piet Bos onze linkshalf en captain, Wordt vaak ons ten voorbeeld gesteld, In hart en in nieren A.F.C.-er, En... geen kankerpit in 't veld. De spil en rechtshalf zijn twee nicken, Die rennen van achter naar voor. Ze spelen een flink forsch partijtje, Alleen de rechter een klein beetje g Onze akelig snelle rechtsbuiten, Is een tamelijk „opgeruimde" vent, Het snelst is hij 's avonds bij „Eggers", Op zijn billard-abonnement. Will Brusse onze forsche linksbinnen, Is vreeselijk zwaar, 80 pond, En kan je hem staande niet vinden. Dan ligt hij beslist op den grond. De leider der stormers is Lungen, Wiens roem ver vooruit, hem reeds ging, En al was dit wellicht overdreven, Topscorer bij A.F.C. is een ding! The man with the brains is hier Wolters, Geeft listige centers naar voor, Door z'n spel loopt ie zeer in de gaten, Maar z'n geketter bederft het aldoor. Nu rest een vervanger voor Knopper, Die speelde het spelletje fijn, In de hoop, dat die snaak wordt gevonden, Zingen w' allen nog eens het refrein. (Zie slot).^rv^4, Na de beroemde match tegen A.D.W. was de soms wel pessimistiche lanckre he van plan het refrein te laten vallen of minstens iets somberder te maken. Dit is echter niet doorgegaan als gevolg van de opmerking van de bescheiden he, dat ook de andere coupletten niet steeds veranderd konden worden als bijv.: Will Brusse eens één en tachtig pond bleek te wegen; Wijbenga met succes een haargroeimiddel ging gebruiken of Piet Wolters gedurende een wedstrijd een ver moeid gevoel in z'n kaakspieren zou krijgen. Er waren toch nog wel eenige dichter lijke vrijheden neem bijv. couplet 1. Daar heeft de auteur het over „duimpje". Insi ders vroegen zich onmiddellijk af waar iemand met zoo'n zwemvliesvormig aanhan- sel den moed vandaan haalde. Hij zal ech ter door de poezelige vingeren van „She" geïnspireerd zijn (of door de mijne). Bij den captain „A.F.C.-er in hart en nieren" maakte m'n partner de beweging- van epn kopje thee naar den mond brengen. A F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 3 Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 5