'W Clubblad zoo uitermate geschikt is. Elders in dit nummer zal men kunnen lezen, welk een groote teleurstelling onze adspiranten en met hen en niet het minst hun trouwe en toegewijde leider, de Heer Langevoort ongemerkt voor de groote massa onzer leden, hebben ervaren, toen zij hun wedstrijd om het afdeelings- kampioenschap tegen de D.W.S.-adspiranten in een woestenij ergens bij Amstelveen, in de vierde 7';j> minuut verlenging met 1-0 verloren. Anderzijds stemt het weer hoopvol, dat een zeer onvolledig, maar van goeden geest vervuld, eerste elftal een veel minder ge havend dito Haarlem-team in de seriewed strijden van A.W. met 2—1 wist te ver slaan, om daarna na loting van een frisch Rapiditas 1 te verliezen, nadat het resul taat van dezen wedstrijd 11 geweest was Zijn dit zaken, welke ieder goed lid in teresseeren, evenwel belang zal men erin stellen, dit is mij trouwens uit vele vragen gebleken in hoeverre het A.F.C. terrein bij de komende Olympische Spelen betrokken zal wezen. Wij hadden langen tijd gedacht, dat het N.O.C. er ongetwijfeld prijs op' zou stellen, over ons uitstekend en zoo bijzonder gunstig gelegen terrein, voor oefenveld voor de deelnemers te kun nen beschikken. Reeds verleden jaar Augus tus werd het door ons als zoodanig aan het Algemeen Secretariaat van het N.O.C. aangeboden, doch scheen men daar de be doeling van dit aanbod niet te begrijpen tenminste men reageerde er niet op. Eerst eenigc maanden geleden kwam de Technische Afdeeling ons vragen, of wij onze terreinen wilde afstaan. Wij verklaar den ons principieel daartoe bereid, doch verlangden een o.i. alleszins bescheiden ver goeding. Bescheiden, met het oog op de schitterende kwaliteiten van het object en voor ons noodzakelijk gezien onzen moei lijken financieelen toestand. Wij verlangden slechts f 500.voor de periode van 7 tot 27 Mei en verklaarden ons bereid, daaraan de periode van 15 tot 31 Juli zonder ver hooging toe te voegen, mits de velden niet al te zeer afgespeeld zouden wezjen, resp. geen groote herstellingen zouden behoeven. Voorzeker zal geen mensch, die de A.F.C. en haar terrein kent, onze condities als onbillijk betitelen, of kunnen beweren, dat wij nu eens onzen slag hebben willen slaan. Toch bleken wij te duur, want afgezien van het feit, dat een andere beter gesitueer de vereeniging in Amsterdam haar terrein gratis afstond, had men schijnbaar nog eenige „koopjes" op den kop kunnen tik ken. Blijkbaar hecht men er të bevoegder plaatse weinig waarde aan, internationalen en dus altijd min of meer verwenden spelers een eerste klasse oefengelegenheid j,e ge ven, want als wij goed gehoord hebben, heeft men zelfs tal van A.V.B.-vereenigin- gen aangezocht. Het ontbreekt er nu nog maar aan, dat men b.v. op het stuk grond, waarop de adspiranten hun Kampioenschap verspeelden, ook voor Olympisch cefenveld beslag gelegd heeft! Men vergeve ons deze ironie, maar de vergelijking tusschen de schrielheid, waarmede men ons behandelde, vergeleken bij den grootschen en onge twijfeld kostbaren opzet der Spelen, stemt ons tot bitterheid. Maar genoeg hiervan. Iets anders waarop wij de aandacht onzer leden willen vesti- A.t'.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 2