wr OPGELET G. J. EILERS Co. een vermeend handsgeval van Ernst van Ooij, welke strafschop alsnu genomen werd. Het enorm harde schot werd nog door Veen half gestopt, doch de hal vloog in den hoek. Nu was het dus 3—3 en het drama werd verlengd. Merkwaardig. Het was, of nu ineens de zenuwen bedaarden. Er werd veel sportiever gespeeld en te meer te betreuren is hl dat juist in deze periode de linksbinnen van Watergraafsmeer dusdanig viel, dat hij bewusteloos naar de kleedkamer gebracht werd. In de tweede verlenging werd A. F. C. zienderoog sterker. En juist toen we hevige debatten voerden, wat er moest gebeuren na de tweede verlenging, rende Maas door alles heen, lokte den keeper uit zijn doel en in de allerlaatste seconde met het al lerlaatste schot van den wedstrijd, bracht Maas zijn club in veiligheid. Meteen werd tijd gefloten en juichend en dansend ging de A.F.C.-familie naar de kleedkamer. Met een zucht van verlichting zal al, wat zich A.F.C. voelt, den uitslag gelezen heb ben. Alleen hopen we, dat we het volgend jaar niet in zulk een spanning moeten zit ten. Of, als er dan toch spanning moet zijn, dan bij voorkeur voor de eerste plaats! BLAUW WIT—A F. C. Junioren. Vroeg was het en koud, of liever gezegd: koud was het, omdat het vroeg was. Het geen meestal het geval is op een voor jaarsmorgen, ook al beloven een heldere blauwe lucht en een vriendelijk lokkend zonnetje een heerlijken lentedag. Het is moeilijk te moeten kiezen tusschen een lokkend zonnetje aan den eenen kant en een heerlijk warm bed aan den anderen, doch tenslotte won eerstgenoemde toch en (Westeinde 23) i Kalverstraat 43, Amsterdam j A.F.C.-Shirts Jerseys Echte Hotspurschoenen en Shillcockschoenen Belangrijke bondsreductie j een uur later besteeg ik m'n, stalen ros, om den grooten tocht naar het andere ein de der stad (of was het der wereld) te ondernemen. Het was dan ook wel iets bijzonders dat mij zoo sterk aantrok op dien Zondag morgen om 10 uur. Op het Blauw-Wit-veld aan het Nieuwediep moesten n.l. onze Ju niores, onze hoop der toekomst den strijd aanbinden, tegen die van genoemde ver- ejeniging en daar het winnen van dezen wedstrijd het behoud beteekende, der toen nog bestaande, kleine kans op het kam pioenschap hunner afdeeling, verwachtte ik een aardigen strijd. En deze verwachting is niet beschaamd geworden, integendeel," is verre overtroffen. Als eenige belangstellende van A.F.C.- zijde stond ik eenzaam langs het lijntje en aanschouwde een strijd, die gestreden behoorde te worden, voor het oog van dui zenden in een stadion, inplaats van op een open, tamelijk modderig veld. Alle spelers zoowel de onzen als die van Blauw-Wit, waren doordrongen van het gewicht van dezen wedstrijd en speel den voor wat ze waard waren. Daarbij toon den ze ook in het bezit te z,ijn van .een goed stel hersens en van voldoende voet- balcapaciteitcn, zoodat het geheel is ge worden een faire, enthousiaste partij, met zeer goed voetbal, zooals men slechts zel den te zien krijgt. Mooie, open aanvallen en goede schoten der voorhoeden, goed steunen en aangeven der half-linies en stug verdedigen der backs waren een genot voor den toeschouwer, die slechts één verschil in beide elftallen kon constateeren. Dit was de productiviteit der voorhoeden; en deze besliste tenslotte den wedstrijd. Zeven A.F.C.-aanvallen werden besloten met doeltreffende schoten, terwijl de Blauw-Wit voorhoede slechts tweemaal Bestelt uw KOPER, METAAL ALUMINIUM en GIETWERKEN „DE NIJVERHEID" Telegr.-adres BEVERWIJK - Tel. 2228 BIJ Gieterij

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 7