Café „Moderne" 1 Leidscheplein 19-21, Amsterdam Houthandel J. Vink Haaxman, Borneman, Kallenborn en Swijg- huizen Reigersberg het doel hebben ver dedigd, dan is dit wel een eerste teeken van weinig stabiliteit. En zoo is het vrij wel op iedere plaats, dat steeds 4 a 6 ver schillende spelers hun kunnen in de reserve le klasse hebben getoond. Deze factoren in aanmerking genomen, is er alle reden om weer dezelfde headline te gebruiken als de vorige maal en het vraag- teeken is beslist overbodig. In onze 3 laat ste uitwedstrijden, resp. tegen R. C. H. II, Ajax II en Spartaan II, is overtuigend ge bleken dat we opgewassen zijn tegen onze competitiegenooten, en al zijn dan ons de punten niet deelachtig geworden, men heeft Igetoond van goeden wil te zijn en in het algemeen over behoorlijke voetbalcapacitei ten voor deze afdeeling te beschikken. Er zijn slechts 2 elftallen van 2e klassers in de Res. le klasse, t.w. van D. j:. C. en van A. F. C., de rest zijn reserves van fe klassers. Onder deze neemt A. F. C. II een behoorlijke middelmatige positie in, terwijl D. E. C. II onderaan bengelt. Thans wat de wedstrijden zelf betreft. In Haarlem tegen R. C. H. II werd het, nadat we met rust met 20 achterstonden, welke achterstand zeer onverdiend was, ge zien de voorhoede legio opgelegde kansen om zeep had gebracht, na de rust in het laatste kwartier van 2—0 liefst 6—0, vooral dank zij het prima buitenspel systeem van Piet v. d. Velden. Deze en de voor dien dag rechtshalf spelende Breethoff meenden zoo nu en dan het al te luxe af te kunnen met dit jammerlijk resultaat. Keeper Kallen born treft geen blaam en kan ondanks den uitslag op een goeden wedstrijd terugzien. Tot één van de beste wedstrijden van het sejzoen behoort die tegen Ajax II, welke een zij het verdiende kleine 3—1 nederlaag bracht. We hebben in onze club een ont zettend gebrek aan voorhoedespelers, want indien slechts in dezen wedstrijd één van onze binnenspelers over een normale dosis schutterscapaciteiten had beschikt en de spelers physiek sterk genoeg waren ge weest, dan geef ik U de verzekering, dat Ajax er niet zoo gemakkelijk afgekomen was. In dezen wedstrijd zou zeker de aan wezigheid van Romunde al heel nuttig zijn geweest. Vast staat, dat tegenover het tech nisch zeer goede spel van Ajax door ons zeer behoorlijk partij werd gegeven en het was dan ook meer dan verdiend, toen Maas uit een voorzet van links doelpuntte in de laatste minuut van deze partij. De wedstrijd tegen Spartaan II was al buitengewoon sensationeel. We speelden nog met zijn tienen (Breethoff was belang rijk over tijd) toen het al, na 1—0, (direct na een goede through-pass van E. Rood, door Grimberg benut met een prima schot) 11 werd. Na completeering werd het al gauw 21 door „Eetje" en vervolgens 2-2. De scheidsrechter, welke dien dag niet erg op dreef was, wees even later naar de hoek- vlag voor corner, doch gaf op geappeleer penalty. Swijghuizen stopte het gemakke lijke schot, waarop d,e scheidsrechter con stateerde, dat onze keeper vóór de lijn (die er niet was) had gestaan. Ondanks heftige protesten onzerzijds „overnemen". Thans stopte „Swijg" meesterlijk. Doelpunten wa ren goedkoop, want onze linksbinnen scoor de nog vóór de rust opnieuw. Tot dien tijd was het spel eerlijk geweest, doch daarna werd het een onaangename vertooning. Het lis hier niet de plaats om te constateeren, wie de hoofdschuldigen waren; genoeg zij, dat diverse spelers van beide partijen hun zelfbeheersching kwijt raakten en ieder sportiviteitsgevoel uit het oog verloren.Voor al toen, nadat de stand 4—2 geworden was, Spartaan dank zij een buitenspelgoal en een misverstand in onze achterhoede gelijk maakte, ging het hard tegen hard. Spartaan Lodewijk Tripstraat en Jacob Catskade Amsterdam - Telef. 42970 Handel in alle soorten Vuren- en Greenen-Houtwaren C. J. de Boer A.F.C.-ers, begunstigt, onze adverteerders! J2

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 4