Café „Moderne" I Leidschepiein 19-21, Amsterdam Houthandel J. Vink 6 Wijnand betaalde wel niet in zijn kwaliteit van penningmeester, doch hij zorgde voor eminente weergave van „De Dollarprinses" en oude Polka's en de Valeta. Moderner muziek was in Monnikendam nog niet te vinden. Zonder ook maar eenige pech door een gebroken bandje of iets dergelijks kwa men we dank zij de meesterlijke capaciteiten van onzen koprijder en „technischen" leider Marius v. d. Heide (hij heeft op de schaats meer uithoudingsvermogen dan op het voet balveld) in recordtijd in Amsterdam terug. Het was prachtig. Er verschijnt geen Schakel of ik heb één van ons een vaarwel toe te roepen en deze keer doet er niet voor onder. Thans valt toch te memoreeren het ver trek van onzen vriend A. Ruijs, den ex-cap tain van het 2e elftal. Het gaat minder „Ruijsen" in A. F. C. Konden wc een jaar geleden nog spreken van Ruijs I, II en III, thans is ons nog Zwarte Ruijs oftewel Ruijs II overgebleven. Alleen ben ik blij voor Ernst V. Ooij, die thans in Bestuursvergadering niet meer in de knoop zal zitten of er over H. of A. Ruijs wordt gesproken. Dit ter inleiding. We hadden een aardigen wedstrijd met Kerstmis gearrangeerd te Zandvoort tegen de welbekende Zeemeeuwen, bij wijze van afscheidswedstrijd voor den ouden „mana ger." Regen en ijzel waren beletsel, dat de wedstrijd niet kon door gaan en dus heeft onze scheidende vriend niet een afscheids- niatch gespeeld voor A.F.C. II, waarnaar hij zoo gehunkerd heeft. De aftocht werd dan ook gauw weer geblazen naar Mokum. De bedoeling was echter goed en tot Ruijs zijn op één van de laatste clubavon den hartelijke woorden van afscheid' ge sproken bij monde van den Voorzitter en hem is het gebruikelijke cadeau daarbij' over handigd. Hij heeft een mooie staat van dienst in A.F.C. achter den rug. Zijn promotie als middenvoor van A.F.C. 4 naar het le en vervolgens zijn degradatie om als hack weer dezelfde tour te verrichten om ten slotte te eindigen als back van ons 2e. Bijzonder veel heeft Ruijs bijgedragen tot het behalen van 2 kampioenschappen in successie met dit elftal en de daarop gevolgde promoties tot de Reserve le klasse. Laten we hopen, dat de vruchten van dit werk nog langen tijd zullen nawerken en A.F.C. II zich vele jaren in haar tegenwoordige omgeving zal handhaven. Ruijs was een jongen uit het goede A. F.C.-hout gesneden. Altijd bezorgd voor zijn elftal, dagen van te voren taxeerde hij al weer zeer zwaar den volgenden wedstrrijd. Het afgeloopen jaar zal wel tot het mooiste in zijn voet bal loopbaan hebben behoord en vooral zul len wij niet vergeten, de zwaarbevochten 10 overwinning tegen Alcmaria Victrix II te Alkmaar gevolgd door een uiterst gezellig nazitje in de dancings aldaar.Vooral echter de grootsche 4—0 zege te Hoorn te gen Hollandia II is een schitterende herin nering. Onze captain moet in zijn droomen dien wedstrijd meerdere keeren gespeeld hebben. Hij wist ten minste destijds te vertellen, dat hij dien match al gewonnen maar ook al verloren had. De werkelijke goede geest van vriendschap en saamhoorig- heid kwam nog eens extra tot uiting, toen Ruijs den dag voor zijn vertrek zijn oud- medespelers, v. Nek en Breedhoff voor een lunch uitnoodigde, waarbij menige prettige herinnering is opgehaald. Als gebruikelijk te doen, wensch ik on zen ouden „manager" namens zijn vele A. F.C. vrienden een voorspoedige toekomst. Rest me nog een kort woord over onzen C. J. de Boer Lodewijk Tripstraat en Jacob Catskade Amsterdam - Telef. 42970 Handel in alle soorten Vuren- en Greenen-Houtwaren A.F.C.-ers, begunstigt on^e adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 6