Firma 1. NAHUIS - ULO I KOFFIE THEE i J. Casparis van der Laag geweest of zonder dat we een flink pak sneeuw hebben gezien. Dit keer echter waren de ijsgoden ons gunstig gezind en hebben voor een prach tige afwisseling gezorgd. Dat ijs is toch on betaalbaar. In de eerste plaats kost het zoo Igoed als niets en de bekende bruggemannen zijn tevreden te stellen met een enkele cent (waar vindt je dat tegenwoordig!) en voorts is ieder, die je maar op de schaats tegenkomt in een tip-top stemming. Steeds lachende gezichten en blijde gesprekken met als uitgangspunt: het weer en hoelang de wind nog Oost zal blijven, pf ook wel die aardige meisjes in hun vlotte sportieve winterkleedij. A.F.C. zou geen A.F.C. zijn als op dit gebied de lui elkaar niet zouden vinden. Het laatste seizoen, dat de A.IJ.C. nog in het midden van de stad haar banen heeft, is er getuige van geweest, dat vele club- genooten 's avonds elkaar vonden en ge zellige clubjes vormden om zoo nu en dan plotseling uit elkaar te stuiven en een serie baantjes te „trekken" en dan weer elkaar tevreden en blij te ontmoeten met groote verhalen over een zoo juist voorkomen bot sing of over het schitterende nemen van een bocht. Het mooiste waren echter nog de middagen en avonden op de Amstelveensche Peel. De eerste avond dat de Poel geopend was, vond een ware Bastille-bestorming plaats op het Willemspark-Station en men kon er de menschen slechts zeer onvol doende verwerken. Ten slotte vonden allen een plaats cm in Amstelveen naar het ijs te hollen, teneinde vooral vlug een baan te kunnen krassen. Diegenen, die dergelijke middagen en avondjes hebben meegemaakt zouden die niet gaarne gemist willen heb;- ben en ook niet gaarne in de toekomst willen missen. Er vallen pagina's vol over te schrijven, doch daar zal onze voetbal- STOOMHOUTZAGERIJ i HOUTHANDEL - LOONZAGERIJ redacteur niet mede accoord gaan. Laat ik dus een greep doen uit de vele verheuge nissen en o.a. wijzen op de gezellige „koek en zoopies", op de ijs-Jazz/band, de val op den laatsten avond van een 8-tal A.F.C.- ers in strijd gewikkeld met 2 y.V.A.-men- schen, die eerst met den harden ijsbodem kennis maakten, de verrukking van Haax- man (één der vermaardste keepers van Am- dam) over ai dat vrouwen-goedje, het ge zellige „glaasje melk", na afloop in ieen Amstelveensch kroegje, de zangvreugde in het Amstelveensch stationnetje, voortgezet in het treintje van een massa Amsterdam mers onder leiding van A.F.C. schaatsen rijders. Hierbij deden de A.F.C.-luitjes, hoewel niet gekleed met doch wel zingende van de roode truitjes zich kennen als waar achtige zangers, waarop menig dubbelman- nenkwartet jaloersch zou zijn. En dan ver der niet te vergeten de gratis treinreis, waarbij een viertal jp«nzer feden kans zag C daarin bijgestaan door onzen vriend Jan Snellematt om het personeel van het Wil lemsparkstation op een eminente wijze om den tuin te leiden. Het was aller kostelijkst. Niet minder mooi was de tocht van een 7-tal A.F.C.-ers op Nieuwjaarsdag naar Marken. Wie van ons zou daarbij willen vergeten ons bezoek in een Markenhuisje en het gesprek aldaar, het finaal uit de rij vallen op de Gouwzee van onzen vriend Brusse. We hadden verzuimd een pianist mee te nemen, doch de goden kwamen ons daarbij te hulp. Op de terugtocht van Mar ken kwamen we onzen penningmeester, ver liefd wandelend met gebroken schaatsen en zijn vrouw (of andersom?) midden op de Gouwzee tegen en zij kregen een uit- noodiging om onze lunch te komen op luisteren in Monnikendam. En hoe. Vriend Bestelt deze artikelen eens bij de Firma OVERTOOM 71 - TELEFOON 21936 U wordt geregelde verbruiker A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders'. TELEFOON 10 I levert alle soorten INLANDSCH BESTEK- HOUT als: beslagen Eiken Palen, bezaagd j Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsliggers en j Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs.

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 5