REUNI van R. W. VAN ALEN I CAFE „ROYAL", koninginneweg 212 3 wat voor A.F.C. voelt, zeer rustig tegemoet gezien werden. Temeer, toen bekend werd, dat het pro test tegen Zeeburgia gewennen was. ja, dat was daar nog even een vreugde, op het randje van het oude jaar. Onze afge vaardigden, die in den Haag met gloed van overtuiging ons goed recht verdedigden, smaakten de voldoening, dat de protest commissie den uitslag A.F.C.--Zeeburgia wijzigden van 2—2 in 2—1 in ons voordeel. En daarmede het was in negen jaar niet gebeurd vierden we Oud en Nieuw met A.F.C. aan den top. Vol moed gingen we 1928 in. Ons eerste bovenaan, nog vijf wedstrijden voor den boeg, waaronder we er slechts één gevaar lijk taxeerden (Velox uit), het kon! Helaas, es hat nicht sollen sein. De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar, de uitwed strijd tegen het waarlijk niet zoo sterke B.F.C. waar de reds, vergezeld van een groote schare aanhangers, vol moed en op timisme heen trokken, eindigde in een sma delijke 31 nederlaag. Met rust was de stand 0—0, en toen we in de tweede helft zon en wind mee kre gen, twijfelde niemand aan een overwin ning. Het is ook een overwinning gewor den, maar aan den verkeerden kant. Wat deze nederlaag zoo moeilijk te dra gen maakt is, dat in de .plaatselijke Rus- sumsche pers de opmerking gemaakt werd, dat men niet kon begrijpen, dat A.F.C. met de kans voor het grijpen, zoo lusteloos en mat gespeeld had. En dit is erger dan de nederlaag zelf. Maandagavond daarop was iedereen weer zoover opgekikkerd, dat we berekenden, dat we nog heel best kampioen konden wor den. Als we dan nu verder ook maar alles wonnen. Verder greep de elftal-commissie in, en om aan het voortdurend geharrewar van de voorhoedespelers onderling een ein de te maken, werd Thomas Tacke vervangen door Tinus Koeslag. Waarmede ik overi gens heelemaa! niet beweren wil, dat Tho mas de eenjge schuldige is aan het verdrie- tige gekibbel der voorhoede. 15 Januari zou de dag zijn, waarop de laatste kleine kans royaal de nek omge draaid zou worden. We speelden thuis tegen Bloemendaal en het was de penningmees ter moet het met een bloedend hart con- stateeren te bemerken, dat de voortdu rende teleurstellingen het publiek van ons vervreemd hadden. De belangstelling was geen schijn of schaduw vergeleken bij die in het begin van het seizoen. Voor den aanvang bood Piet Bos den Bloemendaal-captain, bloemen aan in ver band met het jubileum der sympathieke wit- hemden. Inderdaad, Bloemendaal behoort tot de prettigste tegenstanders in de competitie, en ook al hebben de witten ons leelijk „de das omgedaan", het gebeurde op zulk een sportieve en regelmatige wijze, dat we vol gende wedstrijden tegen onze gasten met genoegen tegemoet zien. Toen begon de wedstrijd en opnieuw was was het ongelooflijk, hoe kalm onze spe lers de zaak weer opnamen. Terwijl de aanhangers op de tribune zak doeken, nagels en kauwgom zaten op te eten, speelde de ploeg met een idqé „als het geen 5—0 voor ons wordt, dan toch zeker wel 4—0". Het gevolg laat zich ra den; met rust was de stand nog 00 (net als in Bussum) en we werden eerst wakker, toen Bloemendaal bij een plotselingen uit val een keurig doetpunt fokte. Ja, toen heeft onze ploeg zich in den strijd geworpen met een ongekend enthou- jsiasme. Toen is er gewerkt, ge ploeterd, gevochten, om de kans te doen NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 3