A. f. c. NATIONALE PINGPONG WEDSTRIJD 12 trad „Sparta" het veld. Even tossen en Scheidsrechter Mutters geeft het beginsig- naai. Het oorverdoovend geloei, dat van alle rangen losbreekt, bewijst mij hoe po pulair onze jongens geworden zijn en de aanmoedigingen blijven dan ook niet van de lucht. Beurt om beurt zie ik Haaxman en zijn collega aan den overkant aan het werk en ik herinner mij, dat er eens een inboorling van Bussum was, die beweerde dat Hakie toen al rijp was voor de eerste klas. Met een niet te weerstaan enthousiasme werpen onze jongens zich in den strijd. De druk op het Sparta-doel wordt sterker en sterker. Dan... Kareltje heeft den bal, handig paseert hij een stoeren Spartaan, en... valt. In uitersten wanhoop heeft een tegenstander hem „getackeld." Een onge looflijk gehuil en gefluit stijgt op. Mutters wijst met een beslist gebaar naar de be ruchte, maar mij op dit moment zoo sym pathieke stip, Kareltje zet zich scrap, ik beef van spanning. Een schril geluid snerpt in mijn ooren... en ik ontwaak, om spoedig te begrijpen, dat de wekker mij uit het rijk der droomen tot de bittere werkelijkheid terugriep. Men maakt niet ongestraft het réunisten- verjarings-diner mee; vooral niet als je op timistische causerietjes houd! Enfin, ik vleide mij maar weer met de hoop, dat ons 34ste vereenigingsjaar ons weer op weg naar de vervulling van mijn droom moge brengen, doch toen ik eraan dacht, hoe dicht we er reeds bij geweest zijn, merkte ik een bitteren smaak in mijn mond. Ook eert van de naweeën! Amsterdam, 19 Januari 1928. ad interim. Maar al lag ons veld verlaten, Al werd geen voetbal ook gespeeld, Toch moet IJ vooral niet denken, Dat A.F.C. zich heeft verveeld. Nauw'lijks was het nat gestolten, En het ijs een duim of tien, Of je kon, waar je ook heen ging, Onze jongens bezig zjen. Girrg je op de ijsclub rijden, Of wou je naar Amstelveen toe gaan, Nooit behoefde je bang te wezen, Zonder vrienden daar te staan. Daar gingen Haax, van Nek en Breedhoff, Met Nic en Tonny zij aan zij; Plots stoven Karei, Vermeer of Lieftinck, Je met een reuzen gang voorbij. Ginds reed Piet Wessel, daar Tip Overing Met een kalm vaartje heen en weer, Vooral de laatste kon zoo heerlijk Rijden als een oude heer. Daar zag je Dijkhuis en Frits Hermans Fijntjes met een meisje zwaaien, En in z'n eentje zag je Thomas Kringen en Spiralen draaien. f> Jan Snelleman, een stoere rijder, Had ook blijkbaar veel pleizier, En scheen heel geen last te hebben, Van z'n wandelende nier. Velen zou 'k er nog kunnen noemen, Maar namen komen er niet op aan; Alleen wil ik dit toch nog zeggen, Met allen kon je uit rijden gaan. Alles bij elkaar genomen was 't, Een prettjge afwisseling in dit seizoen, En wellicht schuilt er in de A.F.C. Tenminste een schaatsenkainpioen. Angostura Jr. IJSVERMAAK. Een seintje van den redacteur: Zeg Angos, denk je aan mijn zaak En stuur me vlug een rijm'larijtje; 't Liefst iets over ijsvermaak. U moet dan weten, beste lezers, Dat de ijstijd, ja, 't is mooi, Tot nijd van 't bestuur des A.V.B.'s Bedierf 't Gouden Kruis-tournooi. Nu zult U dit zoo erg niet vinden, Maar de hoofdzaak kunt U toch wel gissen: De A.V.B., die is zeer arm En kan de recette noode missen. om het kampioenschap der Bovenstaande wedstrijd zal plaats vinden bij voldoende deelname op Zaterdag 11 18 en 25 Februari, natuurlijk in ons Clubavond- locaal Hotel „Suisse''. Gespeeld zal worden in twee klassen. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 12