11 "Schrijf me, juist als „outsider" ronduit je meening waardoor jij denkt, dat ons elftal faalde", vroeg de Redactie. Mijn meening zeer in het kort, is dan deze. Wat het elftal, althans the meerendeel van het le elftal miste, was „dash", en nog eens dash. Het „to do or die" kwam dan eerst als het te laat was (te Amersfoort, Bussum, tegen Bloemendaal en Haarlem). Dash, 90 minuten aan één stuk. Dat ont brak. Een achterstand in te halen, niet direct bij de pakken neer te zitten. En juist het gemis aan voortdurend en thousiasme is één der oorzaken der teleur stellingen geworden. Positie innemen, de groote gapingen tusschen de liniën onder ling en het vrijwel totaal gebrek aan kop- werk zijn m.i. voorts mede oorzaak, dat wedstrijden, die gewonnen hadden kunnen worden, verloren zijn gegaan, doch voor alles: het „feu sacré" ontbrak. Tegen „Haarlem" te Haarlem waren de laatste 30 minuten hopeloos om aan te zien, Bussum dito om over de match tegen Bloemendaal maar te zwijgen. Verwijten zouden er bij bosjes te maken zijn. Maar waarom? Stemt het niet aangenamer, is het niet beter op te bouwen, gezamenlijk op te bouwen? En dan: zonder bezemen, zpnder dat de elftalcommissie het mes er in zet, want... het materiaal is er! Wil A.F.C. ooit het eerste klasseschap op het veld bereiken, is het den spelers dan toch waarlijk ernst, weest dan ook bezield met dat voornemen. Ga ten onder, desnoods keer op keer, na een match waarin het geheele team volle 90 minuten met dash speelde, dan toch blijft de voldoening over, dat er „gewerkt" is. „Roll your sleeves on" sprak de Wales- captain tegen zijn elftal voor hij met z'n spelers tegen Engeland het veld introk. Is dat even typeerend? Laten de A.F.C.-ers ook eens hun mou wen oprollen, niet voor een paar kwartier, maar voor volle 90 minuten. Het „all for one, and one for all, uni ted we stand, united we fall' moet en zal het devies worden, wil A.F.C. het eerste Jclasseschap bereiken. Over de mogelijkheid, dat A.F.C. nog kampioen kan worden, is beter niet te schrijven. „Outsider". Onderschrift. Als insider geloof ik niet, dat er over het afgeloopen seizoen ook maar één verwijt aan de E.C. gemaakt zou kunnen worden. Red. NA EENIGEN TIJD.... Beschenen door een lekker herfstzonnetje wandelde ik met vrouw en kroost, nadat lijn 23 mij tot op het pleintje voor het nieuwe Stadion gebracht had, over den ge- asphalteerden Amstelveenschen weg naar het A.F.C.-Veld. Een dichte drom van liefhebbers spoedde zich met mij naar hetzelfde doel, want als je niet tijdig de loketten gepasseerd was, liep je de kans tegen het welbekende bordje „uitverkocht" te moeten kijken. De ver keerspolitie, zoowel te voet als „bereden", was druk in de weer den stroom van luxe wagens in het goede spoor te leiden. Bij ons veld gekomen constateerde ik, dat onze monumentale ingang op volle capaciteit werkte. E. van Ooij en Wijnand, geassisteerd door een staf van controleurs, kwamen han den en oogen te kort, terwijl secretaris Bessem er zich toe bepaalde, tal van voor aanstaande Amsterdammers, onze ex-obli gatiehouders, naar hun loges te leiden. (Toen ook ik mij gemakkelijk had neergezet, be keek ik met welgevallen, ons mooie terrein. De zee van vlaggen, de stampvolle tri bunes keurig in de verf de prettige spanning onder de A. F. C.-familie, alles droeg er toe bij om mij met trots te ver vullen, die zich eerst in een welwillend hand geklap kon uiten, toen ons elftal, er als altijd tip-top uitziend, binnen de lijnen kwam Onze trainer 'gaf nog enkele laatste raad gevingen, waarnaar de spelers met de groot ste belangstelling luisterden. Daarna bc- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! M

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 11